DISKUZE - chip tuning DIESEL

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Ten tlak 0.95 je nejak malo,ne?Myslel jsem,ze je tam nejakej rozdelovac vyfuk.plynu ktery taky ovlada ECU a ze to turbo musi davat vic,kdyz tam pujde vic nafty,jinak to bude hulit,vic nafty-vic vzduchu,logicky...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Reklama
 

badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

0,95 baru tlačí len pri plnom zošliapnutí pedálu od cca 1900ot/min. záleží od typu motora a od typu turba. hodím zachvilu tabulku s tlakmi turba na 90ps octavke tdi. :wink:
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Tak jsem dnes zkusil chipnout Punťu. Podařilo se mě jednotku spojit s flasherem, ale nevím, jakou mapu použít. Mám jich tady několik, ale popisky nic moc, nedá se z nich vyčíst, na co je soubor modifikován, jestli na výkon, nebo spotřebu. Nemá někdo možnost programu WinOLS, potřeboval bych ty mapy mezi sebou alespoň porovnat...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

proch pošli mi na mail original súbor čo si stiahol z fiata a upravený ktorý chceš porovnať na mail a poviem ti kde a čo je zmenené :wink: môj mail badboyrs@azet.sk
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Pošlu ti to, ale je to trochu na dlouhej loket...co na to používáš? Jinak díky za ochotu...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

ecm2001 je to prehladnejšie ako winols, a lepšie sa mi s tým robí
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

seat leon 90ps upravovaný minulý týždeň, chipnutý, zmeraný výkon :D
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

Obrázek
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Takže jsem to risknul a Punťou jsem prohnal pár map co jsem sehnal. Pravda, u jedné jsem ani nenastartoval...řikám si , tak to je v p....i ale jednotka se ochotně připojila znova a tak laborování pokračovalo. Teď tam mám soft, kterej mě na dálnici pustil (tachometrově) na 198km/h a z 0 na 100 "hrubě odpočítáno" mezi 8-9 vt. Tahá to jak "šarkan" jak už tady kdosi psal :lol: fakt čumim...Musím podotknout, že tam nemám katalizátor, ale sání je originál, na to se ještě chystám...jinak při sešlápnutí na podlahu to zdá se nehulí, podle toho co jsem viděl před měsícem na emisích :shock: je to v pohodě...spojka taky v pohodě, žádné prokluzy, ještě nějakej soft mám takže odzkouším a napíšu poznatky. Jinak abych to připojil do OBDII musel jsem taky něco počíst na netu, zalaborovat a vydedukovat...Podle schematu zapojení to mělo být:
+ 16
- 4
K line 7
L line 15
Jenže 15 pin je u Fiata, teda alespoň u mojeho prázdný takže podle jiného schématu jsem použil pin 5 kde se psalo, že je to komunikační kostra, no a pak to začalo komunikovat a další práce byla v pohodě. Použil jsem flashovací jednotku KWP2000, + uni vypichovací kabel.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Takhle jsem jel s chipnutým Punťou z Prahy do Pardubic. Zdá se že je teď daleko jednodušší udržet nízkou spotřebu. Po dobu jízdy jsem se snažil udržet konstantní rychlost, mít lehkou nohu a nepřekračovat 100km/h. Po dálnici jsem se snažil jet přesně 100 km/h. Jel jsem asi polovinu trasy po dálnici a zbytek po státovce skoro s prázdnou nádrží, sám a hezky podle předpisů. Po dálnici se mě vyšplhala spotřeba max na 24,4 km/l po sjetí z dálnice to klesalo a když jsem přijel v Pardubicích před barák, na displeji bylo 25,3km/l čili těsně pod 4l/100km Takže další testík se mě líbil, mrkněte na foto. Začínají 20:05 to jsem jel po dálnici a byl už asi 20 km za Prahou(to mě napadlo, že to změřím a zdokumentuju :D ) Poslední je 20:44 to už jsem byl v Pardubicích. Průměrná rychlost vyšla tuším kolem 75km/h . Bohužel některé fotky jsem "přepálil" a tak se nedaly použít.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

pekna spotreba ja som sa s mojim dostal na najmesiu spotrebu "az" 4,5 :lol:
gratulujem k podarenemu chipu, nech sluzi
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Takže dnes jsem testoval znova.Jel jsem pro změnu z Pardubic do Prahy...:-) Bohužel je to bez fotek.Trasa zhruba 25 km po státovce zbytek po dálnici.Rovných 100 km.Tentokrát jsem jel po státovce zase podle předpisů ale na dálnici jsem se snažil jet 130.Před Prahou je omezení takže jsem místy jel jen 80,ale zase párkrát jsem při předjíždění sešlápnul plyn až na 160.Podařilo se mě dosáhnout spotřeby 4,65l, na displeji zustalo po dojezdu svítit 21,5km/l...to celé při průměrné rychlost 86,9 km/h.Takže zase spokojenost,ale moc se mi tomu nechce věřit.Musím zatím věřit počítači,ale pojistím to ještě nějakým softem,zápisy tankování a tak...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“