HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

nacen píše:Buchtič, Vencapunto: díky za trochu optimistický zprávy, už sem se chystal do servísu :roll: zkusim najít šikovně hrubý nářadí :D
Velká sranda je hlavne dostať rameno dole z auta ! Mne pomohla rozbrusovačka a tenký kotúč! -Nešlo vybrať skrutku !! ale ked to dáš dole z auta tak potom to už ide v pohode ako chalani píšu Hubé násilí!! :lol: :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Reklama
 

nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

majco: no to teda je, mi povídej. jak byl dole, ložiska šly hned. nejlepší je, že mi kolega vykládal, jak to sundaval on - prcačka jak sfiň, strhnul šroub na stabilizační tyči. tata ho zprcal a že druhý rameno si rači udělá sám. no co, strhnul ho taky. a co udělám já? přesně tak :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Hi hi taky sem utrh jeden šroub,ale naštěstí šel dobře odvrtat,ale je to k nasrání :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

Taky jeden šroub :)
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
lucass81
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 203
Registrován: 08 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dolný Kubín, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucass81 »

Tiez som riesil podobny problem s buchanim zadnej napravy po prejazdne po nerovnostiach. Kamos sa mi na to pozeral, vymenil silentbloky - nepomohlo. Nakoniec to bolo vymlatene gumove uchytenie laveho zadneho tlmica. Vymenili sa teda oba zadne tlmice a buchanie prestalo. Joooj, taky som rad, lebo to bol dost neprijemny zvuk :) Po kazdom buchnuti som pozeral do spetaku ci som napravu nestratil :))
Naposledy upravil(a) lucass81 dne 15 bře 2008, 22:06, celkem upraveno 2 x.
Punto II. ELX, 1,2l 8V, 12/99
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

No dal jsi mi novou nadeji ;) Taky si myslim, ze mi boucha levy zadni tlumic.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Nevim zdali to píšu správně sem, ale myslim si že jo. Poslední dobou (několik měsíců) si všímam, že mi někdy něco někde na podvozku jakoby klepe, ale neni to moc hlasitý a je to takovej dutej zvuk, takže ani nevim pořádně odkud to jde. Je to slyšet vždy při přejezdu stejných úseků cesty, ale nedá se říct, že je to vždy na nerovnostech, nebo tak. Nejdřív to bylo slyšet jen za deště ale teď už i za sucha. Je to slyšet i když třeba jedu do kopce a začnu brzdit, tak to začne klepat. Myslíte, že to budou ty silentbloky na zadní nápravě?
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:Nevim zdali to píšu správně sem, ale myslim si že jo. Poslední dobou (několik měsíců) si všímam, že mi někdy něco někde na podvozku jakoby klepe, ale neni to moc hlasitý a je to takovej dutej zvuk, takže ani nevim pořádně odkud to jde. Je to slyšet vždy při přejezdu stejných úseků cesty, ale nedá se říct, že je to vždy na nerovnostech, nebo tak. Nejdřív to bylo slyšet jen za deště ale teď už i za sucha. Je to slyšet i když třeba jedu do kopce a začnu brzdit, tak to začne klepat. Myslíte, že to budou ty silentbloky na zadní nápravě?
Hej prvý príznak ked sú v prdeli sil zadnej nápravy tie predné menšie ! a asi tam nemáš tie podložky čo tam montovali vo Fiate dodatočne?
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

majco píše:Hej prvý príznak ked sú v prdeli sil zadnej nápravy tie predné menšie ! a asi tam nemáš tie podložky čo tam montovali vo Fiate dodatočne?
Myslim že dodatečně tam ty podložky montovaný nejsou, vypadá to tam dost sešle. Už to moc jako nějakej gumovej silentblok nevypadá, spíš jak nějaká nalepená žvejkačka. A ty přední jsou o dost menší než ty zadní, takže by to mohlo být tím. Zajímavý je to, že je to slyšet hlavně když brzdim a jedu hodně pomaličku nebo zastavuju. (zvuk jaku když dítě tluče do plastovýho kbelíku)

A když se koupí ty gumový podložky, nebo jak tomu někdo říká "puky" a dá se to přes ty přední silentbloky, tak to pomůže, nebo je dobrý vyměnit i ty silentbloky? A stačí vyměnit jen ty přední?

Jinak mam i foto, když jsem dodělával plastový nadkolí:

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Plecháč Tony dne 04 čer 2008, 13:26, celkem upraveno 3 x.
mrhule
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2008, 18:58

Příspěvek od mrhule »

kdyz prejizdim nejakou vetsi nerovnost (resp. kdyz trefím díru) tak se od zadní napravy z prava ozve prásknutí - jako když přejedete vyklající se kanál, prostě železo na železo. při rychlém zkouknutí sem nic uvolněného nenašel, netušíte čím by to mohlo být?

btw: minulé léto byly měněny silent bloky, pak se s autem jezdilo cca 4 měsíce a pak umřel motor, teď je už zase pojízdné, jenom se zbavit toho bouchání....
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak jsem jen tak promáznul vazelínou ty gumový úchyty co v nich drží tlumiče a ještě z venku přemáznul tam co jsou ložiska ramene, aby tam nezatekla voda a zdá se mi, že je zatim klid...Ale "puky" už jsou objednaný. Jen nevim přesně jak se tam dávají a kam...
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Noinu27 »

Moj problem bol ten isty... Vymenil som tlmice ale hluk zo zadnej napravy sa stale ozyval.. Vymenil som puky zadnych naprav, a je klud.. Aspon doposial !!!
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:Tak jsem jen tak promáznul vazelínou ty gumový úchyty co v nich drží tlumiče a ještě z venku přemáznul tam co jsou ložiska ramene, aby tam nezatekla voda a zdá se mi, že je zatim klid...Ale "puky" už jsou objednaný. Jen nevim přesně jak se tam dávají a kam...
Tie "puky" je to vlastne velká podložka z gumeným prstencom a montuje sa na predný silenblok zadnej nápravy spôsobom že odskrutkuješ skrutku čo drži malý silenblok o karoseriu vložíš tam ten puk ale tak aby gumený prstenec smeroval hore teda k silenbloku a potom pritiahneš skrutkou. hotovo! :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

majco píše:
Plecháč Tony píše:Tak jsem jen tak promáznul vazelínou ty gumový úchyty co v nich drží tlumiče a ještě z venku přemáznul tam co jsou ložiska ramene, aby tam nezatekla voda a zdá se mi, že je zatim klid...Ale "puky" už jsou objednaný. Jen nevim přesně jak se tam dávají a kam...
Tie "puky" je to vlastne velká podložka z gumeným prstencom a montuje sa na predný silenblok zadnej nápravy spôsobom že odskrutkuješ skrutku čo drži malý silenblok o karoseriu vložíš tam ten puk ale tak aby gumený prstenec smeroval hore teda k silenbloku a potom pritiahneš skrutkou. hotovo! :wink:
OK, ale možná je ani nebudu potřebovat. Všiml jsem si taky vrzání, tak jsem kouknul na spodek a v prostřední části byl urezlej držák výfuku, tak jsem to zavařil a od té doby nic nevrže a ani neklepe, takže to asi nebylo tím promazáváním ;)
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Plecháč Tony píše:
majco píše:
Plecháč Tony píše:Tak jsem jen tak promáznul vazelínou ty gumový úchyty co v nich drží tlumiče a ještě z venku přemáznul tam co jsou ložiska ramene, aby tam nezatekla voda a zdá se mi, že je zatim klid...Ale "puky" už jsou objednaný. Jen nevim přesně jak se tam dávají a kam...
Tie "puky" je to vlastne velká podložka z gumeným prstencom a montuje sa na predný silenblok zadnej nápravy spôsobom že odskrutkuješ skrutku čo drži malý silenblok o karoseriu vložíš tam ten puk ale tak aby gumený prstenec smeroval hore teda k silenbloku a potom pritiahneš skrutkou. hotovo! :wink:
OK, ale možná je ani nebudu potřebovat. Všiml jsem si taky vrzání, tak jsem kouknul na spodek a v prostřední části byl urezlej držák výfuku, tak jsem to zavařil a od té doby nic nevrže a ani neklepe, takže to asi nebylo tím promazáváním ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale tie puky si tam namontuj je to lepšie a hlavne vydrží to viac ako bez toho :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“