něco drhne na přední nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

lados
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 úno 2008, 17:49

něco drhne na přední nápravě

Příspěvek od lados »

Zdravím,mám Punto r.v 98,motor 1,1 a při jízdě mi něco drhne na přední nápravě,je to zvuk jakoby se o sebe dřeli dva kovy,čím víc brzdím,tím je to hlasitější,myslel jsem si že to budou jen kotouče a destičky ale známej mi řekl,že by mohlo byt něco i s poloosou,máte s podobným problémem někdo zkušenosti? Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

zkousel jsi zkontrolovat utahnute kola ?
a ty kotouce a desky jsi uz kontroloval... ?
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
havros
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2007, 12:02
Bydliště: Litoměřice, Ústí n/L

Příspěvek od havros »

Dva kovy jsem slyšel, když mi došly brzdové destičky až nadoraz :lol:

Já mám teď taky problém.. vyměnil jsem brzdové destičky za nějaké asi ne extra nejlepší (v obchodě v Litoměřicích jiné neměl) a po mírném zahřátí brzd začnou pískat a pískají po celou dobu jízdy, při mírném pootočení volantem (vždy jen na jednu stranu, při otočení na stranu druhou je pískání ještě intenzivnější) nebo při sešlápnutí brzdového pedálu pískání ustane.
Nevíte co s tím může být? Nesetkali jste se něčím podobným?
Admin SE-tuning.cz
Bylo:
Punto 1,1i (55s) r.v. 98, 3dv. hatchback
Nyní:
Hyundai i30 Made in CZ 1,4 80kW, Indigo Blue
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

havros píše:Dva kovy jsem slyšel, když mi došly brzdové destičky až nadoraz :lol:

Já mám teď taky problém.. vyměnil jsem brzdové destičky za nějaké asi ne extra nejlepší (v obchodě v Litoměřicích jiné neměl) a po mírném zahřátí brzd začnou pískat a pískají po celou dobu jízdy, při mírném pootočení volantem (vždy jen na jednu stranu, při otočení na stranu druhou je pískání ještě intenzivnější) nebo při sešlápnutí brzdového pedálu pískání ustane.
Nevíte co s tím může být? Nesetkali jste se něčím podobným?
mne robi to iste .... :(
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

často to děla ochrany plech zezadu kotouče při neodborné montáži předních ramen nebo vyměně destiček, kotoučů se plech přihne a dře zezadu o kotouč první po čem bych pátral pak bych zkontroloval destičky jestli nejsou death a pak teprve spekuloval co dal
lados
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 29 úno 2008, 17:49

kotouče a destičky

Příspěvek od lados »

na kotouče a destičky jsem se díval,destičky jsou jeste dobre,v kotouči je rýha,řekl bych necelý milimetr hluboká,začalo do dělat před nedávnem a předtím jsem s přední nápravou nic nedělal.
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

tak nejaky binec... ? bordel , sutr nevim..
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
havros
Fiaťák
Příspěvky: 82
Registrován: 15 srp 2007, 12:02
Bydliště: Litoměřice, Ústí n/L

Příspěvek od havros »

Oli píše:často to děla ochrany plech zezadu kotouče při neodborné montáži předních ramen nebo vyměně destiček, kotoučů se plech přihne a dře zezadu o kotouč první po čem bych pátral pak bych zkontroloval destičky jestli nejsou death a pak teprve spekuloval co dal
Kouknu na to, až zítra přijdu z práce 8)
Admin SE-tuning.cz
Bylo:
Punto 1,1i (55s) r.v. 98, 3dv. hatchback
Nyní:
Hyundai i30 Made in CZ 1,4 80kW, Indigo Blue
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Plecháč Tony »

Tak jsem zjistil, že na našem punťovi taky něco drhne. Je to taky jako kov o kov na levém předním kole, ale jen když zatáčím na úplně plný rejd. Ale na první pohled tam nic vidět není a destičky jsou starý rok...
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

Plecháč Tony píše:Tak jsem zjistil, že na našem punťovi taky něco drhne. Je to taky jako kov o kov na levém předním kole, ale jen když zatáčím na úplně plný rejd. Ale na první pohled tam nic vidět není a destičky jsou starý rok...
Tony, nieco bude vo vzduchu..inac si to neviem vysvetlit :)))))))))
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
carllieto
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 17 kvě 2008, 18:39

Příspěvek od carllieto »

presne tohle mi taky delalo a byly to desticky..po vymene je uz klid
Punto 1.1 55S, rv´95, 5dv, black
DonPedro
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 14 kvě 2007, 11:26
Bydliště: Slovensko,LM
Kontaktovat uživatele:

Re: něco drhne na přední nápravě

Příspěvek od DonPedro »

Mne to tiez obcas drhne, a kotuce aj dosticky maju pol roka. Ale k tomu mi prave koelso asi pri 10mk/h piska ako koliesko na fúriku, ked zatocim prestane, ked idem rychlejsie tak tiez prestanec. Máte daco podobne? :)
PUNTO Mk2 Sporting 1.2 16V 59kW/80PS 6rých., červená lienka
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: něco drhne na přední nápravě

Příspěvek od Stanno »

DonPedro píše:Mne to tiez obcas drhne, a kotuce aj dosticky maju pol roka. Ale k tomu mi prave koelso asi pri 10mk/h piska ako koliesko na fúriku, ked zatocim prestane, ked idem rychlejsie tak tiez prestanec. Máte daco podobne? :)
ahoj.. drhnutie moze byt sposobene tym, ze si niekde nabral kamienok..ale po chvilke by mal vypadnut a malo by to byt ticho..

Piskanie sa prejavuje aj mne.. myslim, si, ze to bude zaseknuty piestik, ktory sa pomaly vracia do vychodiskovej polohy..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: něco drhne na přední nápravě

Příspěvek od Plecháč Tony »

U mě to drhnutí při zatočení způsoboval ten krycí plech, co je za kotoučem. Věčinou se to stává právě po výměně destiček nebo kotoučů, protože se s ním hne. Ale někde už se to tu řešilo. A to pískání může klidně být destičkama, pokud je to nějakej levnější typ...
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: něco drhne na přední nápravě

Příspěvek od l-cizek »

mě když jsem se rozjel, tak auto posledně hrozně drncalo a byl to spíš takovej zvuk jako kov na beton... v servise mi řekli že to je dost možný tím, že na straně řidiče nemám kolo :lol:
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“