HELP Problém pri štartovaní

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
fiatpuntík
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 črc 2008, 19:20

HELP Problém pri štartovaní

Příspěvek od fiatpuntík »

Čaute, na MK2 1,2 44KW 2000 mam problem pri štartovní, ráno naskočí okamžite a za pár hodín len pretáča a nič aj pri x pokusoch, nechám ho v robote a na druhý deň naskočí okamžite pár dní funguje a zopakuje sa to znova, vymenil som baterku 3 mesiace bez problémov, išiel som na diagnostiku samozrejme problém nenašli len vynulovali poruchy a zase pár mesiacov šlapalo, potom som vybral na týždeň baterku, zase mesiac šlapalo bez problemov, vo Fiate chceli meniť počítač, ale to sú nehorázne ceny, prípadne vymeniť imobilizér, že aj tam MK2 robí problémi, prešiel som celú diskusiu, ale tých problemov može byť viac ak by niekto vedel poradiť čo s tým moc by mi pomohol.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

SNIMAC TEPLOTY MOTORA?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

SNIMAC TEPLOTY MOTORA?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: HELP Problém pri štartovaní

Příspěvek od majco »

fiatpuntík píše:Čaute, na MK2 1,2 44KW 2000 mam problem pri štartovní, ráno naskočí okamžite a za pár hodín len pretáča a nič aj pri x pokusoch, nechám ho v robote a na druhý deň naskočí okamžite pár dní funguje a zopakuje sa to znova, vymenil som baterku 3 mesiace bez problémov, išiel som na diagnostiku samozrejme problém nenašli len vynulovali poruchy a zase pár mesiacov šlapalo, potom som vybral na týždeň baterku, zase mesiac šlapalo bez problemov, vo Fiate chceli meniť počítač, ale to sú nehorázne ceny, prípadne vymeniť imobilizér, že aj tam MK2 robí problémi, prešiel som celú diskusiu, ale tých problemov može byť viac ak by niekto vedel poradiť čo s tým moc by mi pomohol.
Výrobná vada jednej sáeie bola riadiaca jednotka ktorá je pri sacom potrubí a ide k tomu kopec káblov ked sa závada prejavila v záruke tak fiat to menil bez problémou ale sú autá čo sa chcú pomstiť majitelovi a asi máš jedno z nich soráč :wink:
Mne na MK2 to spravilo asi dva mesiace po záruke ale fiat mi to vymenil ! možno aj preto že som ich tam všetkých poznal :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
fiatpuntík
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 črc 2008, 19:20

Příspěvek od fiatpuntík »

Dakujem za odpovede, zatial to vypadá na ten snímač teploty motora jak som ho vymenil startuje na prvý tuk kedykolvek, ale jak citam vsetky mozne problémi tak to nechcem zakriknut, ked odmyslím startovanie tak punto slape vcelku dobre...
palo.c
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 bře 2007, 15:46
Bydliště: Hliník nad Váhom

problém pri štartovaní

Příspěvek od palo.c »

čau majco, možno mi poradíš ak budeš mať čas :) pri studenom motore mi auto naskočí a otáčky mi vyletia na 1500 a potom hneď klesnú a motor zhasne, keď štartujem hneď potom tak motor naskočí a beží v pohode, poraď :(
PUNTO II 1.2 8V 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“