Chod na 2 valce (ide len 2 a 3 valec)

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Peter_11
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:27
Bydliště: Banska Bystrica

Chod na 2 valce (ide len 2 a 3 valec)

Příspěvek od Peter_11 »

Mam Fiat PUNTO 1.2 8V r.v.2000.
Auto po starte islo dost casto na 2 valce, ale po par sekundach vzdy naskocili aj ostatne, teda az do teraz. Teraz uz ide len na 2 valce. Zistil som, ze ide len 2 a 3 valec. Cievky su v poriadku, sviecky taktiez, hadzu iskru a oboje som vedzi sebou vzajomne povymienal (sviecky aj cievky), situacia rovnaka, ide len 2 a 3 valec.
Kontroloval som aj vstrekovace benzinu a zistil som ze na 1 a 4 valci boli uplne suche v porovnani s 2a 3 valcom. Avsak ked som ich skusal pri starte tak benzin vstrekuju. (avsak sa mi neda zistit civstrekuju aj ked naskoci motor)
Vzajomne som povymienal aj vstrekovace ale situacia sa nezmenila, zase ide len 2 a 3 valec, cize vstrekovace to nebudu.
Takze to vyzera, ze tie vstrekovace na 1 a 4 valci vsetrekuju benzin len ked startujem ale akonahle motor naskoci tak prestanu vstrekovat.
Takze to vidim len na riadiacu jednotku ktora zrejme z nejakeho dovodu prestane posielat signal na otvorenie vstrekovacov, ked som meral voltmetrom napatie na vstrekovacoch tak som na nom nameral okolo 12V rovnako ako na vstrekovacoch na valcoch, ktore idu.

Inac zistil som ze auto dokaze chvilu ist aj na jeden valec, tak som skusil postupne , vzdy len na jeden vstrekovac pripojit riadiace napatie z 2 alebo 3 valca (lebo tie su v poriadku) a zistil som ze vtedy isiel aj 1 a aj 4 valec.
A ked som pripojil riadiace napetie z 1 alebo 4 valca (tie nejdu) na kazdy valec osbitne, ani raz sa motor nechytil).

Stale mi vsak nejde do hlavy preco nameriam na kazdom vstrekovaci pocas chodu motora presne to iste napatie a pritom toto napetia zrajme neotvara vstrekovace na 1 a 4 valci.

Stretli ste sa tu niekto s podobnym problemom?
Reklama
 

onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... podle toho co pises, tak fakt zbyva jen ta ridici jednotka ... pokud jsi na
prohazel vstriky i kable na civkach, tak fakt nevim co jinyho ...
... zajed si nekam na diagnostiku a pokud to bude elektronicka vada
vyhodi to chybu a budes vedet ... pokud to nic neukaze tak je chyba mechanicka
a pak bude trvat dyl nez se ten problem prijde ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

MK2 1.2
Obrázek
Peter_11
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 čer 2008, 10:27
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvek od Peter_11 »

takze riadiacu jednotku som z auta vymontoval a uz je na ceste ku chlapikovi, ktory ju vraj vie bezproblemov opravit a cena je viac nez dobra oproti kupe novej riadiacej jednotky.
Potom napisem ako ta oprava dopadla.
Inac aj keby sa oprava nepodarila viem zohnat novu RJ za 10000-13000Sk podla typu, ktora sa po namontovani do auta sama nakoduje na imobilizer a netreba stym chodit do FIATU a platit im tam aj za to co neurobia.
U nas v B.Bystrici mi povedalii ze nova RJ do PUNTA stoji u nich 18000 Sk + robota. Tak som im pekne podakoval a povedal, ze cez nich to budem riesit len v najnutnejsom pripade, ked uz nebude inej cesty.
DušanR
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2008, 13:01

Riadiaca jednotka PUNTO - help

Příspěvek od DušanR »

V servise mi diagnostikovali problém s riadiacou jednotkou a za novú sa mi nechce dať 17 tis. Čítal som príspevok, že v BB sa to dá opraviť alebo zohnať novú za lepšiu cenu. Poradíte mi? Dík
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

to je fakt za trest ta řídící jednotka, předpokládám, že máš taky punto 1.2 a rok 00-02
MK2 1.2
Obrázek
danba
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2008, 08:57

2-3 valec maka

Příspěvek od danba »

prosim stejny problem punto 2 r.v.1999 1a4 valec nepalí /mokra svíčka ,cívky +kabely+svíčky nove v servisuneznačkovem doporučení ř.jednotka špatně dava proud/slaby impilz na 1a4valec jsem v koncích nevim co s tim
kde sehnat jetou ř.jednotku ale FUNKČNÍ a nenaletet podvodníkovy
danba@centrum.cz
Uživatelský avatar
mobilmaker
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 01 srp 2008, 19:19
Bydliště: Trstín, Slovensko

Příspěvek od mobilmaker »

FetesBrod píše:to je fakt za trest ta řídící jednotka, předpokládám, že máš taky punto 1.2 a rok 00-02
Aj ja mám punto MKII ale rv.2003 môžem aj ja čakať poruchu alebo boli tie zlé rj len do roku 2002?
Moje Punťíčko mám rád.
mk2 1,2 8v 2003 v max. výbave.
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

takže to poupravím 99-03 :)
MK2 1.2
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“