kolik dnes natankuji???? CNG

Vše o motoru na CNG, LPG a jejich převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

kolik dnes natankuji???? CNG

Příspěvek od Tommy »

ahoj všem.. prosím kolik Kg přibližně natankujete do prázdné CNG multi v tomhle horkém počasí... daval jsem i asi 23 kg a tet jen asi 16Kg .. nechápu to jakoby jedna ze tří byla zavřená, ucpaná nebo tak něco ..... co vy na to ,, profíci" (opticky jsou otevřený) dík za rady jedu na dovču a čím víc tím líp.............
BiPower... r.v.2001
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Je pravda, že se to při plnění přepočítává i podle venkovní teploty, ale 16 kg je málo. Druhá věc je, kolik Tvoje oblíbená dává tlak na výstupu. Kompresor je vícestupňový a někdy jim část nejde a pak to dává malý tlak. Na čerpačce je tlakoměr a když je dost natlakováno, ukazuje to tak 230 - 250 bar. Může být i jedna nádrž na autě trvale uzavřená (elektromag. ventil nefunguje). Předpokládám, že opticky otevřená nádrž znamená otevřený ruční uzávěr...
Multipla Bipower 1,6 /2000
hipik
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2008, 05:21
Bydliště: Polička

Příspěvek od hipik »

Já jsem nedávno natankoval 23kg a a to mi ukazoval teploměr venku 32 stupňů ve stínu.
fiat multipla 1,6 BIPOWER
Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

tankuji stale podobne hodnoty 23-25kg at je zima nebo leto
opravdu se mohlo stat, ze byl maly tlak a proto se tam veslo tak malo

zkusil bych to priste a az pak bych zacal resit, jestli to neni nadrzi
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Dodo-multipla píše:tankuji stale podobne hodnoty 23-25kg at je zima nebo leto
opravdu se mohlo stat, ze byl maly tlak a proto se tam veslo tak malo

zkusil bych to priste a az pak bych zacal resit, jestli to neni nadrzi
Někde se tady už na foru řešilo, že se stava, že je zavřená jedna bomba, jestli se teda nepletu...
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

JU JU otevřeny kohoutek na všech je. už to trva delší dobu a na ruznejch čerpačkách .. Plzeň, Praha, Čes. budějovice. tak to řeším už mě to neba. Ten dojezd je vážně malej.. zatim dík ..skusim el.ventil.
BiPower... r.v.2001
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

Tak ju jedna z cívek na ventilech nemaka tak jsem jí demontoval a teť jí sehnat .. to bude asi horší co ????
BiPower... r.v.2001
jana
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 07 bře 2007, 08:55
Bydliště: Bdeněves u Plzně

Příspěvek od jana »

Tommy píše:Tak ju jedna z cívek na ventilech nemaka tak jsem jí demontoval a teť jí sehnat .. to bude asi horší co ????
Zkus pana Haladu č.775340380, opravuje CNG
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Tommy píše:Tak ju jedna z cívek na ventilech nemaka tak jsem jí demontoval a teť jí sehnat .. to bude asi horší co ????
Jak si dopadl? Asi mi to taky začíná blbnout. Včera jsem musel jet na benzín, nechtělo se to přepnout na plyn. Jako by tam žádný najednou nebyl i podle stavu na přístrojovce. Po příjezdu už to zase šlo. Sehnal si tu cívku a kde?
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Alda píše:
Tommy píše:Tak ju jedna z cívek na ventilech nemaka tak jsem jí demontoval a teť jí sehnat .. to bude asi horší co ????
Jak si dopadl? Asi mi to taky začíná blbnout. Včera jsem musel jet na benzín, nechtělo se to přepnout na plyn. Jako by tam žádný najednou nebyl i podle stavu na přístrojovce. Po příjezdu už to zase šlo. Sehnal si tu cívku a kde?
Tak asi vyřešeno, byl to špatný kontakt na pojistce. Na jedné z těch v černé klícce před řidičem. Myslím tím ty blíž volantu. Jak se liší od pojistek bez toho černého krytu (blíž ke sklu)? Jsou nějak významější? Nebo jenom tím, že zakončují kabely? Ještě zjistit, která to byla přesně...Do těch ventilů na nádržích nešla vůbec šťáva a proto ani necvakaly.
1,6 16V BiPower
Uživatelský avatar
Mellow
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 úno 2008, 02:41
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí

Jezdím levně na zemní plyn. Vyzkoušej si mě!

Příspěvek od Mellow »

První půjčovna vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) v České republice

http://www.ceskenoviny.cz/pr/index_view.php?id=287901

V rámci projektu rozvoje využívání zemního plynu v dopravě zprovoznila Pražská plynárenská, a. s., ve spolupráci se svou dceřinou společností Pražská plynárenská Správa majetku, s.r.o., první půjčovnu vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) v České republice. Prvních dvanáct vozidel – čtyři modely FIAT Multipla a osm FIAT Panda – začalo sloužit zaměstnancům koncernu, firmám i jednotlivcům začátkem prosince. Hlavním cílem půjčovny je zlepšit životní prostředí v Praze a posílit důvěru veřejnosti v plynové automobily.
pbrazdil
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 09 srp 2008, 22:15

Cng v Olomouci

Příspěvek od pbrazdil »

Zdravím.Cng v Olomouci se mělo stavět,dokonce jsem našel fotku jak to otvírali.Je tam doopravdy?
Tommy
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 01 zář 2007, 18:57
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Tommy »

U mě do kabelů opravdu šťáva šla ale jedna z cívek ventilů si ani necvakla. Zatím jsem ji scháněl všude jen zatím néé ve Fiatu. To si nechávám naposledy. Kamarád mě prozatím věnoval takovou chudou cívečku ze zařízení na LPG a kupodivu to maká dobře. Takže dálnice 450Km na plnou 26Kg natankováno v Brně .. to ujde né?? Stále scháním originál nebo něco silnějšího za tu prozatimní chudou cívečku. Divím se že maká. Ono přetlačit 200Barů to klobouk dolů....
BiPower... r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - ostatní“