HELP - Divný zvuk z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanno »

darek píše:Tak cvrdlikani motoru jako pri spatnym predstihu jsem odstranil vymenou podtlakovy hadicky do snimace podtlaku, kterej podle meho nazoru na zaklade (mimo jine) podtlaku (tj, zatizeni motoru) nastavuje predstih.

Hadicka vede z rozdvojky na sani do snimace pod cernym deklikem vedle filtru sani (punto mk-1 1.2/8V), na prvni pohled vypadala good, ale kdyz sem na ni sah, cejtil sem jak je zespoda rozsklebena, cili ridici jednotka dostavala velice zkreslene udaje o zatizeni motoru. Od te doby motor slape dobre (cca 3000km).
to "cvrdlikanie" sa da charekterizovat ako poskakovanie salky na podsalke, alebo je to iny zvuk? a ta hadica je vpredu ci vzadu?

Mne nieco klopka pri teplom motore v bloku :( a mal som aj olej vo filtry, aj mi to papa olej... co to bude?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Reklama
 

darek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 19:04

Příspěvek od darek »

Motor mi "klepal" pri zatizeni, protoze prave neodpovidal predstih zatezi motoru, na volnobeh a pri malem zatizeni to bylo OK.
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od Thor »

Nechcel som zakladať novú tému, tak to dám sem. Na otcovom Punťovi sa začali ozývať pred časom divné zvuky z motora. Jedná sa o MKI 1.1 55S.
Ten zvuk by sa dal popísať ako pískanie, skoro až zavýjanie :lol: znie to ako keby preklzoval remeň, alebo keď pískajú pneumatiky, neviem ako lepšie to popísať.
Mal som podozrenie na altík - zhodil som remeň, naštartoval - altík to nie je.
Na stlačenie a pustenie spojky to nereaguje, píska či sa auto hýbe alebo stojí, takže spojku a prevodovku asi môžem vylúčiť.
Zhodil som kryt rozvodov, všetko tam vyzerá normálne a ten zvuk odtiaľ nejde.
Jednoducho sa to ozýva niekde priamo zvnútra motora :roll: Motor ale ide v podstate normálne, aj keď trošku nepravidelne sa mi zdalo, ale naozaj len minimálne. Otec hovoril, že ťahá v podstate normálne, píska to či je motor studený alebo zahriaty. Olej bol menený nedávno a je ho tam dosť. Vodu ani olej to nežere. Ten zvuk začína byť počuť už na voľnobehu a zvyšuje sa so zvyšovaním otáčok... Podľa toho čo hovoril otec tak jeden deň to píska silnejšie, inokedy tichšie.
Má niekto nejaký nápad čo by to mohlo byť? Mňa napadli nejaké ložiská v motore, niesom automechanik ale predpokladám že v motore sú iba na kľukovke a ojniciach. Mohli by to pískať tieto ložiská? Alebo to je niečo úplne iné?
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od mafi »

aky si tam daval olej?
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od Thor »

Teraz je tam Selenia 2OK 10W40
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
mafi
Všeználek
Příspěvky: 1987
Registrován: 01 zář 2007, 15:09
Bydliště: Trnava - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od mafi »

ak to neni alternator tak ti piska asi sponovacia kladka na klinovom remeni,zrejme lozisko vnej odislo,skus vymenit ,neni to nakladna OPERACIAmna to tiez caka,tiez sem tam piskne 8) :
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od Thor »

Nj, dúfam že je to len taká blbosť ako kladka...
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Stanno »

martin07 píše:Zdravím,nechci zakládat nové téma.Při akceleraci při jízdě do kopce se ozývá z motoru jakoby zvonění nebo chrastění,víc na vyšší rychlostní stupně,nejvíc při otáčkách 2000-3500.Při stálé rychlosti to nedělá.Díky za případné odpo.
martin..poriesil si to nejak?? to iste robi aj mne..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Stanno »

darek píše:Motor mi "klepal" pri zatizeni, protoze prave neodpovidal predstih zatezi motoru, na volnobeh a pri malem zatizeni to bylo OK.
mam to iste.. cvrlika pri zatazi..musim kuknut tu hadicku..len presne neviem ktora to je..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od Stanno »

abusacek píše:Dneska jsem koukal na motor a zjistil jsem, že mě jsou nějaký divný zvuky ze strany jak jsou cívky zapalování. Něco tam tam cinká. Takovej jako zvuk když je něco uvolněnýho. Kyž jsem k tomu dal ucho, tak to jde z toho držáku na cívky. Jak se motor zahříval, tak se to tišilo. Ventily mám seřízený, rozvody jsou taky nový, tak co by to mohlo být?
ahoj.. tak ako sa ma tvoja vacka? klepe ti to stale? mne sa to nejak zhorsilo..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Stanno »

arid píše:
martin07 píše:Je to spíš takový cvrkání.Podobně jako u škodofky dvanácettrosky,když byl rozhozenej předstih.Dá se u punta předstih nějak zkontrolovat a seřídit?
tak takovy cvrlikání se mě z motoru ozyvalo taky. nejvíce když motor nebyl v pořádnym zápřahu. dneska sem ho dovezl ze serviu z výměny rozvodů a motůrek je tichůčkej, no jedna báseň :)
arid..aky mas motor, a kolko km na nom?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“