HELP - Dusící se motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Pepik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 252
Registrován: 25 říj 2008, 17:48
Bydliště: Úpice
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Pepik »

Prosímtě kterou lambdu odpojili,jsou tam dvě.Tu před katalyzátorem nebo za.
Punto II-SX,8V,3 dv.r.v.2000
Reklama
 

majorzemaan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2009, 16:37

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od majorzemaan »

No odpojil jsem lambdu před kat u motoru a nemělo to vliv vynechává mi to pořád,ale netušil jsem že je tam lambda i za kat.Mám punto 96 rok 1.2 benzím 60 koníku ale teď již míň.Tuším zradu někde v elektrice když nespálená směs občas bouchne ve výfuku.Kdyby vás někoho napadlo v čem to může být budu rád.PS tonoucí se stébla chytá :wink:
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Vencapunto »

majorzemaan píše:No odpojil jsem lambdu před kat u motoru a nemělo to vliv vynechává mi to pořád,ale netušil jsem že je tam lambda i za kat.Mám punto 96 rok 1.2 benzím 60 koníku ale teď již míň.Tuším zradu někde v elektrice když nespálená směs občas bouchne ve výfuku.Kdyby vás někoho napadlo v čem to může být budu rád.PS tonoucí se stébla chytá :wink:
Maš jenom jednu lambdu,dvě maj až MKII
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
majorzemaan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2009, 16:37

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od majorzemaan »

Tak jsem vyměnil kabely a svíčky ač jsem tušil že to tím není protože to tím je málo kdy,ale pro klid duše no a furt musím jezdit jak moje tchýně to jest velice jemně přidávat plyn jinak začne ubývat funkčních válců 4 3 2 a zpět pak buch do výfuku a jedééééééééééém.Chlapi jak se měří ty cívky mulťákem chci to prověřit poraďte prosím venku sníh jak stvořený k dělání blbinek s puňtákem a já nic :oops:
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Graun »

Vencapunto píše:Maš jenom jednu lambdu,dvě maj až MKII
Jak ktere...jen ty co maji EOBD system rizeni.
Ja na svem mam pouze jednu, tu za katem :wink:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Dusí se motor,

Příspěvek od tomacito »

Dneska ráno při jízdě do práce asi po 20 km, jsem zjistil, že při přidání plynu se mi motor dusí. Jakoby se mu nechtělo, při plném sešlápnutí je to jakoby zakucká a rozjede do otáček, včera jsem jezdil v poho. Ještě se mi to nestalo. Benzín beru jen u Shellky. Poslední jsme bral před týdnem, beru vždy plnou nádrž. Najel jsem zatím 200 km na tohle tankování. Nevím jestli to může být benzínem nebo palivovým filtrem. Rozvody jsem měnil asi v 92 tis , teď tam mám 120 tis. Svíčky jsem měnil teď o vánocích NGKčka, vzduchový filtr jsem měnil v listopadu, olej a filter jsem měnil v 116 tis.(říjen)
Díky za rady a postřehy-
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Dusí se motor,

Příspěvek od Stanno »

tomacito píše:Dneska ráno při jízdě do práce asi po 20 km, jsem zjistil, že při přidání plynu se mi motor dusí. Jakoby se mu nechtělo, při plném sešlápnutí je to jakoby zakucká a rozjede do otáček, včera jsem jezdil v poho. Ještě se mi to nestalo. Benzín beru jen u Shellky. Poslední jsme bral před týdnem, beru vždy plnou nádrž. Najel jsem zatím 200 km na tohle tankování. Nevím jestli to může být benzínem nebo palivovým filtrem. Rozvody jsem měnil asi v 92 tis , teď tam mám 120 tis. Svíčky jsem měnil teď o vánocích NGKčka, vzduchový filtr jsem měnil v listopadu, olej a filter jsem měnil v 116 tis.(říjen)
Díky za rady a postřehy-
co tesnenie pod hlavou..uz si menil? kontroloval si olej, vodu? ci neni biela emulzia pod vickom? kontroloval si hladinu oleja? hladinu vody?

Co sa tyka benzinu..ja som uz natankoval sajrajd aj na shellke...
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od tomacito »

Zkontroluju cos psal, k tomu benzinu u shelky, je mi jasné, že se to může stat, ale nabíral jsem minulý týden a najel jsem asi 200 km na to tankování. Spíš jsem našel podobný problem jak řešil majorzemaan. Kdy byl problém v indukční cívce, dneska jsem si toho všimnul až po 20 km, takže po zahřátým motoru. Až pojedu dneska na oběd tak uvidím, jestli to dělá i při studeným motoru.
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Re: Dusí se motor,

Příspěvek od tomacito »

Stanno píše:
co tesnenie pod hlavou..uz si menil? kontroloval si olej, vodu? ci neni biela emulzia pod vickom? kontroloval si hladinu oleja? hladinu vody?

Co sa tyka benzinu..ja som uz natankoval sajrajd aj na shellke...
Tak ted jsem to proletěl, olej ok, emulze pod víčkem není, chladicí kapaliny je tam dost, před zimou i kontrola teploty, take ok, co jsem si všimnul tak tak byla oxidace mínusového kontaktu na baterce, ale to by snad nemělo dělat problem.

Edit: no tak po kratši projižďce to nevypadá dobře, raději nechavám odtáhnout známemů do servisu. :(
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Uživatelský avatar
Syčák
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 22 lis 2008, 10:06
Bydliště: Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Syčák »

Já sem takhle koupil Uno logo a syndromy byli stejne, az sem to nakonec strelil a koupil punto a rekl sem at zjisti co s tim je ze je to bída...a po 3 mesicich mi bylo receno ze v motoru byla skulinka a nasavalo to vodu a delalo to neplechu , protoze jak tu pisete kde co bylo vymeneno i tesneni delali nove, svicky apod vse fugnl nagl a auto se porad dusilo a delalo co vam ...a pry to delalo to ze to nasavalo vodu. Nevim co je na tom pravdy ale tak treba to pomuze.
tomacito
Fiaťák
Příspěvky: 52
Registrován: 24 led 2007, 19:42

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od tomacito »

No nechám to celé projet, napadá mě těsnění hlavy, ta voda tam asi někde bude, protože z výfuku šel hodně bílý kouř, otázka je kudu, takže to nechám projet v servise a uvidím. Jezdit už s tím raději nebudu.
Fiat Punto 1,2 SX 60 5dv r.v. 97 - červená metalíza
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od l-cizek »

Vencapunto píše:
majorzemaan píše:No odpojil jsem lambdu před kat u motoru a nemělo to vliv vynechává mi to pořád,ale netušil jsem že je tam lambda i za kat.Mám punto 96 rok 1.2 benzím 60 koníku ale teď již míň.Tuším zradu někde v elektrice když nespálená směs občas bouchne ve výfuku.Kdyby vás někoho napadlo v čem to může být budu rád.PS tonoucí se stébla chytá :wink:
Maš jenom jednu lambdu,dvě maj až MKII
2 lambdy měli právě že MK1
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Anduril »

l-cizek píše:
Vencapunto píše: Maš jenom jednu lambdu,dvě maj až MKII
2 lambdy měli právě že MK1
Taky bych rekl, ze 2 lambdy maji az MK2a/b - a to jeste ne vsechny, ty prvni maji jen jednu (ja mam jen jednu).. novejsi, ktere plni vyssi euro normy maji aspon 2.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
drroman
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 bře 2009, 00:02

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od drroman »

cus,uz jste na neco prisli?mam ten samy problem na mk2a z roku 99.v utery ho vezu k doktorovi,protoze uz si nevim rady :( svicky kabely ,na diagnostice nic :( pri prudsim pridani se udusi :(
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Graun »

drroman píše:cus,uz jste na neco prisli?mam ten samy problem na mk2a z roku 99.v utery ho vezu k doktorovi,protoze uz si nevim rady :( svicky kabely ,na diagnostice nic :( pri prudsim pridani se udusi :(
Vzduchovy filtr si menil? V jakem stavu jsou svicky, jsou cerne i po vymene? Ono kdyz pridas a jde tam moc paliva a malo vzduchu, smes je prilis bohata a pak jsou ty svicky prave cerne.
Jeste bych doporucil dat cistic vstrikovacich trysek do plne nadrze (napr. STP Injector Cleaner - pripravek za cca 130-150Kc).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“