HELP - Hluky na zadní nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

no jo, prostě mi neštymovalo, že ty puky sou úplně jiný, než všechno co už tam na autě je. majco totiž napsal ten návod až po tom, co sem ten puk koupil a nikam mi nešel vyměnit. a když sem se na tyhle nápravový silentbloky ptal u fiata, tak mi vykládali o dvou druzích a vůbec nevypadaly jako puk :-)

takže díky pánové :mrgreen:
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

nacen píše:no jo, prostě mi neštymovalo, že ty puky sou úplně jiný, než všechno co už tam na autě je. majco totiž napsal ten návod až po tom, co sem ten puk koupil a nikam mi nešel vyměnit. a když sem se na tyhle nápravový silentbloky ptal u fiata, tak mi vykládali o dvou druzích a vůbec nevypadaly jako puk :-)

takže díky pánové :mrgreen:
To nič ja som bol vo fiate a tam sa chvastali že oni mi tam namontujú tie puky a budem mať pokoj zo zadnou nápravou ale chytráci v Žilinskom fiate to namontovali opačne teda gumou nadol a to nemalo fakt žiadny význam len ako podložka pod skrutku !! Kedže nie som človek čo verí servisom tak som si pozeral auto pri preberaní a hned im chybu nahlásil oni ale svoju chybu uznať nechceli a tvrdili že to tak má byť tak som si auto zobral domov odskrutkoval a otočil puky správne aby mali dáku funkciu na aute a čo sa stalo .... z Fiatu mi volajú že som mal pravdu a že mi to bezplatne opravia tak a mne nebolo viac treba tak som ich poslal do teplých krajin :D :D
Toť môj príbeh a hlavne bol to Origoš Fiat !!!
raz darmo je to o ludoch ktorý tam pracujú!!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
nacen
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2008, 23:10
Bydliště: Praha/Plzen

Příspěvek od nacen »

no ty kráso, to je vizitka :roll: ikdyž mě trochu překvapuje, že origo servis vůbec montoval tenhle puk a nechtěl rovnou vyměnit ty původní silentbloky. na druhou stranu, aspoň zavolali a chtěli to opravit, to je zas ctí :D
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

zavada?

Příspěvek od voughne »

potrebujem poradit, neviem ci je to zavada alebo vlastnost. Pri klasickom jazdeni a plynulom rozbiehani nepocujem nic, ale ked pri rozbiehani dupnem na plyn tak ,ze kolesa presmykuju tak auto zacne akokeby po ceste skackat a vzadu v aute mi cosi skace a vydava to strasny klepotavy zvuk pokial ihned neznizim rychlost. Toto sa mi stava fakt len ked pustim rychlo spojku, inac pri beznej prevamke alebo nahodou ked chytim jamu tak nepocut vobec nic. Je mozne ,ze to len v kufri podskakuje rezervne koleso ? auto mam z bazaru ,ktory ho kupil priamo od predajcu fiat zo slovinska. Zadnu lavu pneu mam z vonkajsej strany pekne scuchanu a v bazare mi tvrdil ,ze to bolo vymene pri defekte len za dajaku leda bolo pneumatiku, ale teraz ked tak citam diskusiu je dost mozne ,ze je stym nieco viac. Inac auto funguje na 100% a nic ine ma nanom ani netrapi. vdaka za hocijaky nazor a pomoc
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Nerozjizdej se jak šumachr a nebudes miit problemy :wink:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Příspěvek od voughne »

stifmajstrABARTH píše:Nerozjizdej se jak šumachr a nebudes miit problemy :wink:
to nie ze jazdim ako sumacher ,ale sem tam rozbiehanie z kopca ,kt. este nemam zmaknute na 100% ci ked "zaspim" na zelenu tak sa mi podari presmyknut kolesa , tak a spet ku klepotaniu. :) tak som vcera pozeral gumu na zadnom kolese detailnejsie a je z vonkajsej strany ocuchane ,ale len polka kolesa a druha polka ma este celkom dobry dezen - co je premna zahada ako ktomu doslo.
mareák-lukasisko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2009, 22:07

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od mareák-lukasisko »

zdravím příznivce malích italských dravečků,jsem nově registrovaný,tak se představím.
jsem lukasisko,a standartně operuju na fiatmarea foru.ve volném čase spravuju auta,nebo pomáhám lidem vybrat to správné(většinou fiat).kolegině z práce mě požádala o vybrání vozu pro syna,požadavky :malí motor(spotřeba,pojistka),stačí třídveř,a spolehlivé.limit -finance.
za dvacet tisíc moc zázraků nenadělám,přesto se mi podařilo sehnat pěkné punto 97 1.1 55
ve slušném stavu.ted provádím první servis po nákupu,až na drobnosti v poho,(nebrzdilo pravé přední kolo-vadná hadička,a chybějící hadice od svodů k sání pro přihřívání nasátého vzduchu-snad ji seženu na vraku)
závažnějším problémem se ukázaly rány od zadní nápravy.
dle mnohých doporučení-to je u punta běžné,to jsou silenbl.stabilizátoru zadní nápravy,jsem vlezl
pod auto,a hleděl,a hleděl,no toto punto prostě na zadní nápravě žádný stabilizátor nemá.
postupnou demontáží(tlumiče,pružiny)jsem objevil vůli v kyvném uložení zadního ramene.
koukl na net a objevil opravnou sadu,takže problém je už jen v tom,jak to rameno dostat ven.
matice ,která drží rameno v uložení šla vcelku snadno odšroubovat(kupodivu) ,ale šroub nemůžu dostat ven ,kdybych se pos.... .mlátím do něj desítkou kladivem,ale on si jen tak pruží,a ani se nehne.řezat fričkou není kde,zničil bych rameno.
nemáte někdo náký nápad.dík.
Přílohy
olšovec k. 010.jpg
olšovec k. 010.jpg (136.25 KiB) Zobrazeno 3727 x
Fiat Marea Weakend ,1.6 103k.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od lacin »

Mno urcite nemlati silentbloky stabilizatoru. Stabilizator vzadu mely jenom lepsi verze. Mlati vetsinou prave to ulozeni, o kterym pises. Akorat kazdy rika, ze tam mlati silentbloky. :-)

Ale k te demontazi: prolij to WDckem, jak jen to pujde, vem si M10 (nebo kolik to je) matku s jemnym zavitem (orig. tam jemnozavit je), navar na to idealne sroub z hlavy treba z nejakyho JTD - tam jsou docela dlouhy, matku nasroubuj na ten sroub a potom do toho řež. :-) Neznicis si ten sroub a urcite to dostanes ven - aspon me tahle metoda jeste nikdy nezklamala. :-) Tedka tam hlavne nemas moc pristup, predpokladam...
Hustokrutost
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od Graun »

Kdyby se Ti chtela jeste sundavat nadrz, tak to jde nahrat a pak to vyklepnes :wink:
V kazdem pripade ten navod co pise lacin uz nekdo popisoval i na mareackem foru a funguje.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od lacin »

Graun píše:Kdyby se Ti chtela jeste sundavat nadrz, tak to jde nahrat a pak to vyklepnes :wink:
V kazdem pripade ten navod co pise lacin uz nekdo popisoval i na mareackem foru a funguje.

Ze by mi muj vymysl nekdo zkopiroval? Anebo ma vice lidi stejny napady. :-)
Hustokrutost
mareák-lukasisko
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 07 bře 2009, 22:07

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od mareák-lukasisko »

já mám prostor na mlácení,že si zničím šroub je jedno,dám tam opravnou sadu,tam je šroub noví ,ne,ale ten bazmekpruží.
Fiat Marea Weakend ,1.6 103k.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od lacin »

No ale kdyz do toho peres pres nejakou trubku, nebo majzl, tak je to vonicem. Udelej si to udelatko a uvidis. To musi jit... Na anebo tukej zepredu, zezadu a hlavne si ten sroub neznic, pac pujde vyndat jeste hur. Nehlede na to, ze ty srouby, co sou v te sade za moc nestoji. Ja vzdycky radsi pouziju ten puvodni...
Hustokrutost
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od vlapin »

Ahojte,

potřebuju vyměnit silenbloky uchycení zadní nápravnice. nevíte někdo o nějakým dobrým a levným servisu na tenhle problém v praze nebo praha východ? šel by i západ. Prostě ookolí. Chystám se na to už nějakou dobu a když jsem se ptal ve fiat servisech tak mi pokaždé řekli něco jinýho. Dokonce se jsem se dozvěděl že musím vyměnit celou nápravu ??!! popřípadě kde se dají sehnat abych pak nekoupil něco, co mi bude k ho.... . Mimo to že je to mlátí až hanba, občas to skáče a za nedlouho musím na technickou a nevím jestli by se jim líbilo.
Uživatelský avatar
SOLiDCZ
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 12 led 2009, 19:49
Bydliště: Liberec

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od SOLiDCZ »

pred 14 dny jsem neprosel technickou kvuli tomu, sice na predku ale jakmile videl silentbloky a orezly cepy tak prej zadny takovy.teda na predku.Nakonec z toho byla oprava za 7500kc, jelikoz pri sundavani stabilizatoru upadly urezly drzaky na ramenou.takze museli jit novy i ramena.
Celkem cara pres rozpocet. plus samo geometrie 650kc a znova technicka.

Zadek je taky v prd***, ale na to ted neni, mlati to celkem dost ale myslim z to prezije jeste do leta.
Jinak na geometrii je o hodne horsi prava strana co se tyka priklonu a odklonu, a zadni naprava cela je vyosena 8" doprava.
rozhodne doporucuju menit komplet cinny casti, aspon to clovek nemusi rozdelavat kazdy dva mesice.
chystam se koupit novy kola, takze nez je tam pak na leto dam chci jeste vymenit loziska a silentbloky na zadku...
Obrázek
vlapin
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2008, 09:03

Re: HELP - Hluky na zadní nápravě

Příspěvek od vlapin »

Byl jsem se zeptat v servisu a orientační částka včetně materiálu byla do 5000,- . Tento týden tam budou měnit zadní s.bloky jinému nešťatníkovi, tak jsem zvědavej jak to dopadne abych měl představu kolik Punťa zase zbaští. Ještě že musím na technickou, jinak bych se k tomu asi nedokopal (není peníz) . Už jsem na tom ujel 30 000 km jenom já a to jěstě něco exprovozovatel. No a to nevím co jak to dopadne na TK.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“