Rýchlostná páka

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Rýchlostná páka

Příspěvek od pm »

Zdravím
vie mi niekto poradiť či sa dá nejakým spôsobom dotiahnuť spevniť alebo lepšie nastaviť rýchlostnú páku, má väčšiu vôľu ako by som si predstavoval, je volná ak ju skúšam hýbať sem a tam v ktorejkoľvek polohe, sú tam vo vnútri nejaké malé kĺby či sa to nedá nejako spraviť, spevniť. Nemyslím preraďovanie, to je ok. Ale samotná vôľa. V 3 - ke pri nižších otáčkach okolo 40 - ky mi vo vnútri pod pákou niekde počuť také klepkanie , ako keby kvôli tej vôli, ak sa jej dotknem tak to prestane, prosím o radu
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od marcel.pce »

Částečně se mi podařilo vůle v kloubu řadící páky vymezit když jsem po rozebrání tento kloub "vypodložil" kroužkem z měkčí gumy. Fotky nemám, jen se rozšroubují tři šrouby které drží bílý plastový kloub pohromadě a dno obalu se podloží. Není to definitivní ani úplné řešení, ale aspoň něco.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od pm »

Dík za radu už som to skúmal tak sa do toho pustím
Uživatelský avatar
boza
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 18 úno 2009, 17:50
Bydliště: Slaný

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od boza »

Potřeboval bych poradit,jak sundat hlavici řadičky,když jí chci vyměnit za jinou.Dík
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od AlexAG »

Nazdar,staći ked ju potiahneš nahor ,len pozor aby si nezlomil spätiak ked ti vyskoći.
Uživatelský avatar
pm
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 20 zář 2008, 18:07
Bydliště: Rožňava

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od pm »

Tak som sa dnes do toho pustil práca asi 10 minút. Škrutky von, vyčistiť, vypodložiť namazanou pravou kožou cca 1 mm v tvare kruhu presne do spodnej pologule, dať späť páku, namazať vrchnú pologulu, skrutky späť, výsledok? No to sa vôbec nedá porovnať predtým a potom. Super naozaj.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od andreapipo »

Zdravím. Promiňte neznalému, ale chtěl bych si dát jinou "kůži" na rychlostní páku, ale nějak jsem nepřišel na to, jak rozebrat ten plast, co v něm je ta originál "kůže" uchycená. Tedy rozebrat jej tak, abych ho nepoškodil. Poradí někdo, dělal už někdo. Děkuji.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Rufu
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 kvě 2008, 11:27
Bydliště: Liberec

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od Rufu »

Jestli myslíš plastovou obrubu.Tak vytáhneš prostřední otočnej knoflík(rychlosti ventilátoru),pod ním je imbus,ten vyšrouduješ a pak tahem vytáhneš celý díl palubovky s ovladačema.A voala plastovou obrubu řadící páky již nic nedrží.Nebo projdi forum a hledej pod hesly rozebrání přístrojové desky,výměna žárovek v přístrojové desce a tak.
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Rýchlostná páka

Příspěvek od andreapipo »

Jo, myslím tu plastovou obrubu, ale vyndat jí z přístrojové desky mohu bez demontáže čehokoli jiného, mě jde o to, jak tu plastovou obrubu rozebrat jako takovou, protože uprostřed ní je uchycena ta "originál kůže", kterou chci vyměnit. Připadá mi to, jako by ta "kůže" byla zalisovaná mezi dva plasty, které od sebe prostě bez poškození nejdou oddělit. :(
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“