Demontáž nárazníku

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Jarek6
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 12 črc 2008, 13:47

Demontáž nárazníku

Příspěvek od Jarek6 »

Ahoj, potřeboval bych poradit. U mého punta I /97, potřebuji sundat a zalepit prasklý nárazník. Dělám to podle http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/karop.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , ale pod podběhy mám 2 ty krajní šrouby, u kterých je kulatá matice, která se protáčí. Kleštěma nejde přidržet. Jak na to?
Reklama
 

peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od peer01 »

Taky jsem to řešil.Jestli jsou to ty dva na blatníku,tak je nad nima matka(10ka),tak se dá chytit klíčem.No a jestli to nepůjde stejně,tak ti nezbude,než to přehrnout přes ten šroub.Já to měl jen na jednom místě,ale šlo to.Nejdřív to natlačíš na jednu stranu a přehrneš plochým šroubovákem(plast kousek pod hlavu šroubu,nebo jen pod tu hranu na tý hlavě)a pak to samí na druhou stranu tý díry.Jak to bude dole,tak se ke šroubu dostaneš a odděláš pro lepší montáž.Chce to jen povolit podběhy na nárazníku (3 šrouby)a taky ten šroub před kolem(je to v takovym důlku).
rozmetal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 244
Registrován: 14 led 2007, 15:27
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od rozmetal »

tohle jsem taky kdysi řešil. Bohužel už nedokážu říct, jak jsem si tehdy poradil přesně. Jen vím, že jsem si pomohl malýma kleštičkama, kterýma jsem si protáčející se matky podržel. Chte to nejdřív pořádně prostříkat Rezojedem.
Vzpomínám si, že jsem z toho měl tehdy dost podřenou ruku, ale radost ze sundanýho nárazníku byla o to větší:)
Punto 85 1,2i 16v je na prodej
http://rozmy.rajce.idnes.cz/8.4.2008/
Uživatelský avatar
stepo
Fiaťák
Příspěvky: 135
Registrován: 11 bře 2009, 20:09

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od stepo »

o taky se mi pretacej... a klesticky nepomohly jsou jak srostly ksobe :D musle jsem to nasilim z toho servat ten plast se vyhne presne jak rika peer01 .... jsou tam dva ty srouby a ja mnel ten prvni uchyt uz nalomenej ten sel lechce ...... spis by mne zajimalo jak to tam pak napravit co tam dat kdyz tam dam jen novej sroub a matku tak se to bude porad protacet a svarecku nemam abych to tam moh pribodnout aby se to neprotacelo :x
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od Vencapunto »

Mam stejnej problém,mě nejde povolit ten blíž ke světlu. :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
stepo
Fiaťák
Příspěvky: 135
Registrován: 11 bře 2009, 20:09

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od stepo »

mne se ten bliz ke kolu uplne navolno protaci a kdzy sem ho chytl kombinackama a chtel povolit tak ani hovno neni sance o uz srostlo rzi ksobe :D a ten druhej mam uplne zatuhlej a taky se neprotaci..... ale hrubou silou a trochou sikovnosti se to da prevlict pres ty sroby ale je to na ..... chtel bzch to nejak vyresikt at ho muzu lechce sundat a zase nandat protoze ho chci postupne trosilinku poupravit a nalakovat jenze druhej nemam a bez jezdit nemuzu ---- jo a todle mam na levz strane druhou sem raci ani nezkousel :D
Uživatelský avatar
Hanz GT
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 20 kvě 2008, 18:44
Bydliště: Jaroměřsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od Hanz GT »

taky se mi jeden protáčel, ale měl jsem mezeru mezi blatníkem a nárazníkem, takže pilový plátek v hadru to jistil :D
133 HP v MK1
Uživatelský avatar
stepo
Fiaťák
Příspěvky: 135
Registrován: 11 bře 2009, 20:09

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od stepo »

no rikam rozebrat to nejak de :D ale spise jak to napravit abz to uz pak fungovalo dobre a slo lechce sundavat naraznika
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od peer01 »

Nejlepší je to sundat,jak už jsem říkal předtím a potom se k tomu líp dostanete.Pak pomůžou i ty kleštičky a to,co žere rez.Můžem to probrat na Rozkoši. :wink:
Uživatelský avatar
stepo
Fiaťák
Příspěvky: 135
Registrován: 11 bře 2009, 20:09

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od stepo »

no lae tim si nepomuzes od toho ze se to priste bude zase protacet... kdyz se to protacelo jednou bude porad
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od peer01 »

stepo píše:no lae tim si nepomuzes od toho ze se to priste bude zase protacet... kdyz se to protacelo jednou bude porad
Sundáš s tím,že to přetáhneš přes šrouby a jak to budedole,tak se na ty šrouby podíváš a rozhejbeš.
No a když to nepůjde,tak se zase nic neděje.Ty potřebuješ,aby to drželo hlavně vepředu (to jsou 2 šrouby nad SPZ)a zespoda(4 šrouby).V tu chvíli (ty dva na blatníku)to dělá jen vymezovací kolíky.protože to držej jiný šrouby. :wink:
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od Vencapunto »

Tak náraznik je dole.U šroubů který nešli povolit jsem nahřál nárazník horkovzduškou a šlo to krásně přetáhnout.Bohužel šrouby stejně nešly rozhejbat tak sem tam musel dát nový šrouby s normálníma matkama
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od peer01 »

Vencapunto píše:Tak náraznik je dole.U šroubů který nešli povolit jsem nahřál nárazník horkovzduškou a šlo to krásně přetáhnout.Bohužel šrouby stejně nešly rozhejbat tak sem tam musel dát nový šrouby s normálníma matkama
Jo když to nejde,nastupuje náhradní řešení. :wink:
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od Plecháč Tony »

Jak něco nejde povolit, beru do ruky flexu a vrtačku. Popřípadě i závitníky :-D
peer01
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 22 bře 2009, 13:20
Bydliště: Habry

Re: Demontáž nárazníku

Příspěvek od peer01 »

Plecháč Tony píše:Jak něco nejde povolit, beru do ruky flexu a vrtačku. Popřípadě i závitníky :-D
Na co závitník????S tím to možná potom opravíš :lol: :D :wink:
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“