HELP - Dusící se motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

Stanno-zaujímavé vyskúšam :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

Graun-vďaka a prepáč :wink:
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Graun »

2Stanno: Máš tedy přicpaný přetlakový ventil u nádrže. Vyčisti to!
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
ivan.66
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 08 dub 2009, 20:03

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od ivan.66 »

kde je ten pretlakovy ventil?me to dela taky,tak nedotahuju uplne vicko,aby to mohlo nasavat vzduch
Punto Mk1,1.1,3dver.r.v.96
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Stanno »

Graun píše:2Stanno: Máš tedy přicpaný přetlakový ventil u nádrže. Vyčisti to!
ahoj.. prosimta, kde to najdem a ako to mam vycistit? diiiiikes
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Robin82
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 06 dub 2006, 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Robin82 »

Zdravím všetkých.
Aj ja mám podobný problém s trhaním. Mne to auto robí pri zošliapnutí plynu na podlahu na akom kolvek zaradenom stupni a pri rozbiehaní. Auto prakticky nejde len cuká poskakuje občas akoby chytilo a potom zase znova šklbanie. Keď je auto na volnobehu tak to robí to že najprv si drží svoje normálne otáčky a zrazu sa celé auto zachveje a otáčky vyletia na 2000. V aute bolo menené palivové čerpadlo, sviečky majú max rok DENSO IRIDIUM vzduchový filter je starý asi tak pol roka ide o kit priameho sania GREEN. Rozvody boli menené asi 5000km späť a menil som aj jednu tu zapalovaciu cievku. Bolo mi radené vyčistiť škrtiacu klapku može to pomocť? Skúsim urobiť aj to s tou lamdou či to nebude ono. A vraj to može robiť aj nečistota vo výfukovom systéme je to pravda? Pretože ja mám výfuk otočený smerom hore takže mi do neho može aj napršať a pod. Budem vďačný za každú radu nech to čím skôr urobím nech sa možem zase zúčastňovať zrazov, pretože s týmto sa prakticky nedá jazdiť.
Fiat Punto MkI 1,2 16V 63KW
Robin82
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 06 dub 2006, 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Robin82 »

A ešte taká zvláštnosť. Mal som pocit že mám deravý výfuk tak aby sme s kamošom zistili asi tak kde tak sme na pár sekund dali do výfuky handru. Auto sa nedusilo normalne bezalo, a neskor som zistil že výfuk je v poho a bez dier. Nieje to divné nemalo sa auto pri ucpanom výfuku dusiť alebo tak nejak on tvrdil že hej on ma focusa a už raz tiež robil také pokusy.
Fiat Punto MkI 1,2 16V 63KW
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

zdravíčko, tak moj problém s dusením motora sa vystupnoval, dusí sa pri hociakej rýchlosti, otáčkach, teplote, proste z ničoho nič, ,,najlepšie,, že väčšinou sa mi to (dusenie) objaví ,ked to najmenej potrebujem ( predbiehanie, rozbeh z križovatky, cesta do kopca ) :twisted: , je to zvlášte, normalné idem a zrazu z ničoho nič cítim, že motor nemá výkon, otáčky sa nechcú pohnúť vyššie, po pár sekundách sa to ako tak rozbehne, a takto sa to opakuje X- krát, už fakt neviem, presne pred rokom som mal rovnaký problém, bol som vtedy aj na diagnostike no tá nič neodhalila, nakoniec som postupne povymienal tieto veci : paliv. čerpadlo, paliv. filter, zap. káble, cievky, sviečky (NGK), snímač otáčok, snímač teploty, vzduchový filter, alternátor, výfuk a nakoniec prebehla GO motora( výmena krúžkov, tesnení, zarovnanie hlavy, výbrus, a neviem čoho ešte, moc sa v tom navyznám :oops: ), odvtedy do cca 7 mesiacov jazdilo v poho. No teda až doteraz, ešte spomeniem ,že zároven s tým dusením sa mi aj rapídne zvýšila aj spotreba z cca 6l / 100km na 10l /100km i, takže predpokladám že je problém v dávkovaní paliva ale aký??, čo ešte ( okrem tých spomenutých vecí čo som menil ) môže spôsobovať dusenie motora? môže mať takéto syndrómi napr. zlé čidlo teploty nasávaneho vzduchu( čo mi spomínal Graun)- pripomínam že už to robí v hociakom počasí a aj pri studenom aj pri teplom motore, alebo snáď Lambda somda?alebo čo ešte?
Zajra kuknem na sviečky, aké budu, skontrolujem či náhodu nemám niekde únik paliva, pozriem či nieje znečistené čidlo otáčok,zresetujem RJ ale mám takého tušáka ,že moc si nepomôžem :( :roll: , tak budem Vám vďačný za akýkolvek nápad, už ani ,,môj,, mechanik mi nevie v tomto poradiť :?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Stanno »

Matto píše:zdravíčko, tak moj problém s dusením motora sa vystupnoval, dusí sa pri hociakej rýchlosti, otáčkach, teplote, proste z ničoho nič, ,,najlepšie,, že väčšinou sa mi to (dusenie) objaví ,ked to najmenej potrebujem ( predbiehanie, rozbeh z križovatky, cesta do kopca ) :twisted: , je to zvlášte, normalné idem a zrazu z ničoho nič cítim, že motor nemá výkon, otáčky sa nechcú pohnúť vyššie, po pár sekundách sa to ako tak rozbehne, a takto sa to opakuje X- krát, už fakt neviem, presne pred rokom som mal rovnaký problém, bol som vtedy aj na diagnostike no tá nič neodhalila, nakoniec som postupne povymienal tieto veci : paliv. čerpadlo, paliv. filter, zap. káble, cievky, sviečky (NGK), snímač otáčok, snímač teploty, vzduchový filter, alternátor, výfuk a nakoniec prebehla GO motora( výmena krúžkov, tesnení, zarovnanie hlavy, výbrus, a neviem čoho ešte, moc sa v tom navyznám :oops: ), odvtedy do cca 7 mesiacov jazdilo v poho. No teda až doteraz, ešte spomeniem ,že zároven s tým dusením sa mi aj rapídne zvýšila aj spotreba z cca 6l / 100km na 10l /100km i, takže predpokladám že je problém v dávkovaní paliva ale aký??, čo ešte ( okrem tých spomenutých vecí čo som menil ) môže spôsobovať dusenie motora? môže mať takéto syndrómi napr. zlé čidlo teploty nasávaneho vzduchu( čo mi spomínal Graun)- pripomínam že už to robí v hociakom počasí a aj pri studenom aj pri teplom motore, alebo snáď Lambda somda?alebo čo ešte?
Zajra kuknem na sviečky, aké budu, skontrolujem či náhodu nemám niekde únik paliva, pozriem či nieje znečistené čidlo otáčok,zresetujem RJ ale mám takého tušáka ,že moc si nepomôžem :( :roll: , tak budem Vám vďačný za akýkolvek nápad, už ani ,,môj,, mechanik mi nevie v tomto poradiť :?
no ked si uz vsetko vymenil tak by to mohla byt ta lambda.. ked sa ti aj zvysila spotreba.. skus ju dat zmerat...
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Plecháč Tony »

Myslim si, že kdyby to byly svíčky nebo kabely, tak by to spíš jen cukalo. Když jsem měl na fabii špatnou zapalovací lištu, tak to běhalo normálně a jednou za čas to začlo kuckat a musel jsem to držet pod plynem, když jsem stál. jinak by to zdechlo...

Spíš bych to tipnul na tu lambda sondu...
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

takže Lambda, no skúsim ju odpojiť o uvidím, to môže mať zlá Lambda Sonda až taký vplyv na správanie motora?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Petr1968 »

Když ji odpojíš,tak si moc nepomůžeš
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

prečo?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Petr1968 »

Tak ji odpoj. :wink:
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Matto »

odpojené, zresetovaná RJ , zatial to prestalo, bol som to prevetrať cca 45km, a nezadusilo sa ani raz, islo to uplne normalne, bol som sa pýtať aj na novú Lambdu, cena 50 € ,celkom dobrá nie? zatial som ju ale nekupoval, uvidím či sa časom dusenie nevráti, či to nebolo len krákodobé zlepšenie vďaka zresetovaniu RJ.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“