motor nebo opravit

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Graun »

Hmm ja myslel, ze si alespon kliknes na ten http://www.jetservis.cz
jinak chce to trochu zagooglit a mas
http://www.madoil.cz/index_cz.php?id1=u ... i&id2=menu
http://www.ultrazvuk-sro.cz/
Staci takto?
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

tak na link jsem kliknul už před tím, ale nějak sem se stejně nikde nedočetl, jak to funguje... a historie firmy mě nezajímá :lol:
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

čau,tak už mám rozdělanej motor a do 14 dnů snad bude v autě novej. Jen se chci zeptat... jak je číslo typu motoru (v tomto případě 188A4000) tak je normální, že na tom motoru co chci dávat je číslo vyražený jak důlčíkem?? Na tom co tam mám teď je to pěkně a rovnoměrně a tady je to fakt jak když to tam vytluču důlčíkem. Projdu s tím u technický?? A nevíte kde by to třeba přerazily znova?? Aby to vypadalo?? A ještě jeden dotaz... na hlavě co jsem sundal z auta a na hlavě z toho motoru co mám jsou určitý rozdíly. Díry a svorníky jsou stejné, ale povrh tý mý je takovej mřížkovanej, je tam označenej každej píst a pořadí zápalu a ta druhá je jen hladká a různé prolisi jsou trochu jinak :? je možný že je ten druhej motor třeba z lancie Y?? Nebo proč to tak je?? díkes
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

l-cizek píše:čau,tak už mám rozdělanej motor a do 14 dnů snad bude v autě novej. Jen se chci zeptat... jak je číslo typu motoru (v tomto případě 188A4000) tak je normální, že na tom motoru co chci dávat je číslo vyražený jak důlčíkem?? Na tom co tam mám teď je to pěkně a rovnoměrně a tady je to fakt jak když to tam vytluču důlčíkem. Projdu s tím u technický?? A nevíte kde by to třeba přerazily znova?? Aby to vypadalo?? A ještě jeden dotaz... na hlavě co jsem sundal z auta a na hlavě z toho motoru co mám jsou určitý rozdíly. Díry a svorníky jsou stejné, ale povrh tý mý je takovej mřížkovanej, je tam označenej každej píst a pořadí zápalu a ta druhá je jen hladká a různé prolisi jsou trochu jinak :? je možný že je ten druhej motor třeba z lancie Y?? Nebo proč to tak je?? díkes
nechcem ta znervoznovat..ale nebola tam uz brusena hlava? a preto tam nevidno tie vylisky?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

To nevim, ale když se brousí hlava tak se přeci nebrousí blok ne??
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

l-cizek píše:To nevim, ale když se brousí hlava tak se přeci nebrousí blok ne??
aha..to bolo na bloku?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

no, typ motoru je vyraženej na bloku na takový plošce u rozvoďáku
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

ahoj , ja idem zajtra menit zopar veci na punte co maju rodicia, motor 1,2 8v 44kw r.v 95 , punto zere olej a celkom aj benzin mu chuti, a strasne smrdi :D idem menit kruzky, gufera na ventiloch a tesnenie pod hlavou a nejake drobnosti tak drzte palce :mrgreen:
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

migelJTD píše:ahoj , ja idem zajtra menit zopar veci na punte co maju rodicia, motor 1,2 8v 44kw r.v 95 , punto zere olej a celkom aj benzin mu chuti, a strasne smrdi :D idem menit kruzky, gufera na ventiloch a tesnenie pod hlavou a nejake drobnosti tak drzte palce :mrgreen:
a kolko to ma nalietane? idem robit to iste.. navyse ja mam aj rozne zvuky z motora.. klepanie, cvrlikanie.. tahometer mi ukazuje cca 126tisic km.
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

ma to okolo 135 tkm, sa mi zda, neni to moje auto, tak nemam prehlad, dnes som stihol dat dole hlavu a chcel by som este pomenit tie kruzky, ale zatial si lamem hlavu nad tym ako vymenit tie gufera na ventiloch hodil by sa mi nejaky pripravok aby som mal paku a mohol zatlacit na pruzinu ventilu , dufam ze sa podari hodit nejake to foto s dnesneho dopoludnia , vypada to fakt hrozne zle :mrgreen:
Přílohy
tie ventili sa mi teda vobec nepacia
tie ventili sa mi teda vobec nepacia
29072009.jpg (81.31 KiB) Zobrazeno 2932 x
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

migelJTD píše:ma to okolo 135 tkm, sa mi zda, neni to moje auto, tak nemam prehlad, dnes som stihol dat dole hlavu a chcel by som este pomenit tie kruzky, ale zatial si lamem hlavu nad tym ako vymenit tie gufera na ventiloch hodil by sa mi nejaky pripravok aby som mal paku a mohol zatlacit na pruzinu ventilu , dufam ze sa podari hodit nejake to foto s dnesneho dopoludnia , vypada to fakt hrozne zle :mrgreen:
prosimta, napisal by si aj ceny, kolko co stalo? gufera, kruzky, tesnenia a tak? motor aj klepal??

dik
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

kruzky znacka AE 70eur sada teda na 4piesty , gufera ventilov 10eur sada 8ks teda na kazdy ventil , a tesnenie pod hlavu nevim tusim 23eur , este som kupoval gulove capy na riadenie tie stali 12eur ks, teda 24eur na obe strany :mrgreen: , kruzky pojdem asi vratit do obchodu lebo som sa trochen pomylil , mal som kupit standart sadu, ja som kupil 0,40 to je asi na prvy vybrus :lol: a motor siel celkom normalne , ziadny klepot som nepocul a vacka je celkom v slusnom stave takisto aj vymedzovacie podlozky vyzeraju byt ok , sice este som ich nemeral tak nevim posudit :lol: :lol: :lol:
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

gufera pomenene , symbolicka fotecka :D
Přílohy
nove guferko.jpg
nove guferko.jpg (72.01 KiB) Zobrazeno 2892 x
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

tak dnes som to viacmenej zlozil a naskocit to naskocilo, musim este doladit detaily ako utiahnut cidla a pozret vsetky konktakty, rozvody vypadaju ze som ich asi dobre nastavil inak by to asi ani neodpalilo , fakt nevim, uz bola tma ked som to dokoncoval,musim tam este vodu naliat a take prkotiny, olej som naliat stihol :D takze to je zaklad, uz aby bolo rano, a mohol som to ist lepsie prekontrolovat , dufam ze to pojde tak ako by malo :)
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Stanno »

migelJTD píše:tak dnes som to viacmenej zlozil a naskocit to naskocilo, musim este doladit detaily ako utiahnut cidla a pozret vsetky konktakty, rozvody vypadaju ze som ich asi dobre nastavil inak by to asi ani neodpalilo , fakt nevim, uz bola tma ked som to dokoncoval,musim tam este vodu naliat a take prkotiny, olej som naliat stihol :D takze to je zaklad, uz aby bolo rano, a mohol som to ist lepsie prekontrolovat , dufam ze to pojde tak ako by malo :)
daj potom vediet, ako to chodi a ci to este bude papat olej :)
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“