motor nebo opravit

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

takze znovu, chod motora sa mi nepaci, otacky su niekedy az moc nizke, huli to na bielo, takze asi hlava bude kriva, trochu som z toho znechuteny,neviete niekto nahodou kolko stoji zbrusenie hlavy??? dotahoval som ju normalne podla toho poradia, co bolo na prilozenom papieri ku tesneniu hlavy , fakt nevim kua :? ale olej uz by papat nemalo :mrgreen: pre zmenu mu chuti voda kua
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Reklama
 

migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

este mam dotaz, fakt som s toho jelen, ale dava sa silikon na tesnenie pod hlavu ????? ja myslim ze nie , ze tam ide len o maximalnu rovinu a ciste dosadacie plochy , ale tak fakt neviem, poradte prosim
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

tak rozvody si myslim ze sa mi dobre podarilo nastavit , auto ide do otacok, , prvykrat som sa sekol asi o zub , a auto nechcelo tocit viacej ako 4500ot/min , teraz to toci krasne az za 6tis ot/min, hlavu som este raz poriadne dotiahol , a myslim si ze je to uz OK ,akurat ma hneva, ze na volnobehu su trochu dost nizke otacky, a auto ma tendenciu zdochynat, neviem ci to moze byt trebars aj svieckami, lebo som ich sklepaval na 0,6mm , tak kto vie nech poradi :lol:
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Vencapunto »

Na těsnění pod hlavu se nic nepatlá
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

ok diky, myslel som si , a nevite niekto preco to ma snahu zdochynat ????? co moze byt zle ????
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od l-cizek »

migelJTD píše:ok diky, myslel som si , a nevite niekto preco to ma snahu zdochynat ????? co moze byt zle ????
tak jestli se ti ztrácí voda, tak je možný, že ti to uniká do válců a tím pádem to hůř spaluje...jinak já už mám motor v cajku...no... vlastně tam někde něco klepe, zítra kouknu na vůle ventilů :? ale olej už si nežere :)
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

tak som sa docital v manuali, ze sviecky na motory 1,1 a 1,2 8v maju byt tohoto typu ......Champion RC9YCC...... Fiat/Lancia 9GYSSR.....M.Marelli L7LCR..... a maju mat vole 0.85-0.95 mm , su tam hodene nejake denso sviecky neviem ani akeho typu a sklepaval som ich na 0,6mm takze zajtra ich vyberiem a tie vole zvacsim, a uvidim ako to pojde :wink:
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
migelJTD
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 10 bře 2008, 18:47

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od migelJTD »

tak si predstavte, bolo to nakoniec svieckami, ked bola medzera na svieckach 0,6 mm tak to dobre neslo , teraz tam je 0,91 mm je to o poznanie lepsie , ale aj tak tam neni vhodny typ sviecok si myslim ,ale konecne to krasne drzi otacky a ide na vsetky valce 8)
Fiat Bravo 1.9 Jtd -grigio steel- 92KW
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: motor nebo opravit

Příspěvek od Reno »

Čaves,chcem sa ťa spýtať ohladom tesnení.Mám na pláne kúpiť tesnenie pod hlavu válcov a neviem presne aké tesnenia ešte treba pomeniť.Na víčku mám nové,ale na strane je ešte niečo namontované a spod toho je vidno utečený flak.Mám 1.2 8V mk2a rv,99 Dík.
Punto 1,2 8V 5dv
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“