HELP - zapojení autorádia

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
macek000
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2006, 09:59
Bydliště: jižní čechy

HELP - zapojení autorádia

Příspěvek od macek000 »

Jak je možné že rádio mi bere při vypnutém stavu 120 mA.zapojil jsem ho na příno,to znamená,že mám napětí jak na rádiu tak i v paměti.To by asi nemělo,at je zapojené jak chce.To mi za týden sežere 300W a já potom už nenastartuji.Rádio je snačky Sencor a tak si na něj dejte pozor.Zapojení rádia aby mi hrálo jen při zapnutém zapalování je nepraktické.Jak to máte zapojené vy?Díky a čau.
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No ja to mam zapojeny taky nafurt. Je fakt naprd pri vypnutym zapalovani nehrat... Ale odbery sem nikdy nemeril a tyden v kuse sem snad jeste nestal... A tos ty odbery meril primo za radiem?
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já mam taky přímo,ale že by mi vytlouklo baterku to se mi nestalo.I když sem stál deset dní tak pohoda.120mA je fakt dost,to by nemělo.Zkoušel si ho i v jinym autě?
macek000
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2006, 09:59
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od macek000 »

zitra to proměřím venku a přesně ti povím kolik si bere.
Mako
Fiaťák
Příspěvky: 109
Registrován: 29 zář 2005, 12:26
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Mako »

Bracha koupil taky sencora a kdyz jsem mu to chteli taky zapojit naprimo tak jsme zjistilo to co ty tak jsme to radeji vratili jak to ma byt spravne... :(
Fiat punto 1,7TD 52KW.
macek000
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2006, 09:59
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od macek000 »

ted koukám do manuálu k rádiu Sensor SCD-510M a přimo tu píší,že napájení +12V musí být připojeno přes zapalování,což zabrání vybití baterie.Co to je za sráč,když nemůžu poslouchat rádio nez zapnutí zapalování.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Jeste je jedna alternativa, kterou uz sem takhle kamosovi zapojoval a to tak, ze pokud mas alarm, tak se radio vypne, jakmile zaalarmujes. Pokud alarm nemas, je to horsi. Anebo to udelej tak, ze se ti radio bude vypinat, kdyz vypnes zapalovani a nekde bokem udelej nejakej vypinac, kterym si holt zapnes radio, kdyz budes mit vypnuty zapalovani. To je taky moznost, ikdyz komfort pouziti klesa... Ale radsi to jeste promer, nezda se mi, ze by vypnuty radio bralo 120 mA...
Hustokrutost
macek000
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2006, 09:59
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od macek000 »

je to tak má v klidu veliký odběr,i ostatní fandové písí ,že některá rádia mají odběr až 250mA.Prý jsou napájené koncové spupně zesilovačů. a tak budu muset udělat tu tvojí alternativu.čau.
cukfira
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 08 kvě 2006, 10:57

radio

Příspěvek od cukfira »

Tak konečně nejsem sám.Mám radio HYUNDAI CR 1009,zapojené přímo.Když auto týden stojí,nenastartuje.Co jsem se s tím natrápil než jsem přišel na to že to dělá rádio.Teď jsem to zatím vyřešil tak že jsem před rádio dal vypínač, když vím že nebudu jezdit tak ho normálně vypnu.Špatný je že se vymaže paměť,pořád ale lepší než dobíjet baterii.Kdyby někdo poradil co s tím byl bych rád.
w@lkeMKIIb
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 16 kvě 2006, 10:11
Bydliště: HK

Pls poraďte

Příspěvek od w@lkeMKIIb »

Zdravím všechny, poradí te mi??
Jde mě o to jestli, když tam mám v serii už zamontované nějaké repráky, konkrétně by jich tam mělo být šest (zatím jsem viděl jen ty vzadu ), jestli budou hrát všechny ty repráky (všech šest najednou ), protože na většině rádií je napsáno např. 4X45W? Nebo si to to rádio nějak přebere a rozdělí to např. na 6x30 W? Díkec za odpovědi...
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Re: Pls poraďte

Příspěvek od Joe301 »

w@lkeMKIIb píše:Zdravím všechny, poradí te mi??
Jde mě o to jestli, když tam mám v serii už zamontované nějaké repráky, konkrétně by jich tam mělo být šest (zatím jsem viděl jen ty vzadu ), jestli budou hrát všechny ty repráky (všech šest najednou ), protože na většině rádií je napsáno např. 4X45W? Nebo si to to rádio nějak přebere a rozdělí to např. na 6x30 W? Díkec za odpovědi...
Takže sa nemusiš bat poje to v pohode aj s 6 reprakmi ja to mam tak isto ako ty a ide v pohode
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Re: Pls poraďte

Příspěvek od Kakin »

w@lkeMKIIb píše:Zdravím všechny, poradí te mi??
Jde mě o to jestli, když tam mám v serii už zamontované nějaké repráky, konkrétně by jich tam mělo být šest (zatím jsem viděl jen ty vzadu ), jestli budou hrát všechny ty repráky (všech šest najednou ), protože na většině rádií je napsáno např. 4X45W? Nebo si to to rádio nějak přebere a rozdělí to např. na 6x30 W? Díkec za odpovědi...
Podle mojeho nazoru tam mas jen 4 repraky ...teda aspon ja jsem tak mel...a tim 6 repraku je mysleno ze mas ve predu zvlast vyskace (naproti zrcatek) a zvlast stredaky(dole ve dverich)...a vzadu taky 2 stredaky ....ale mozna ze se pletu a mas tam neco jinyho :wink:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Re: Pls poraďte

Příspěvek od Joe301 »

Kakin píše:
w@lkeMKIIb píše:Zdravím všechny, poradí te mi??
Jde mě o to jestli, když tam mám v serii už zamontované nějaké repráky, konkrétně by jich tam mělo být šest (zatím jsem viděl jen ty vzadu ), jestli budou hrát všechny ty repráky (všech šest najednou ), protože na většině rádií je napsáno např. 4X45W? Nebo si to to rádio nějak přebere a rozdělí to např. na 6x30 W? Díkec za odpovědi...
Podle mojeho nazoru tam mas jen 4 repraky ...teda aspon ja jsem tak mel...a tim 6 repraku je mysleno ze mas ve predu zvlast vyskace (naproti zrcatek) a zvlast stredaky(dole ve dverich)...a vzadu taky 2 stredaky ....ale mozna ze se pletu a mas tam neco jinyho :wink:
ma to presne ako pišeš len on si myslí že to ma 6 reorakov ved ked ma original pripravu na radio tak to ma presne tak isto ako štandart auto s radiom len on to ma bez radia stačí mu aby len napojil konektro na radio a hra mu to normalne sak nech vyskuša nejake radio a uvidi
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“