HELP - Mlžení světlometů

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Pave9
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2006, 20:22
Bydliště: Hodonít

HELP - Mlžení světlometů

Příspěvek od Pave9 »

Koupil jsem Punto II 1.2 8v r.v.2000. Po pořádném dešti se dostane voda do předních světlometů, při odpařování pak zamlží sklo. Zatím jsem nedokázal najít místo kudy se voda dostává. Na pravé straně bylo auto
ťuklé, ale problém je s objema světlomety. Auto mám tři měsíce a problém se objevil jednou na pravém a podruhé na levém světlometu, přičemž v opačném světlometu nebyla ani kapka. To je pro mně naprostá záhada. Světlomety jsou bez prasklin a viditelných poškození. Nemá někdo podobnou zkušenost ? Díky za každou radu. Pavel
Reklama
 

Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od Solda »

stáva se mi to občas taky,ale ptal jsem se na to známého a tomu to fungl novým medouru stalo taky,ale podívej se jestli máš pořádně zadělané ty krytky nebo jestli dosedá ta guma.
Solda
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Re: HELP - Mlžení světlometů

Příspěvek od KUFI »

Pave9 píše:Koupil jsem Punto II 1.2 8v r.v.2000. Po pořádném dešti se dostane voda do předních světlometů, při odpařování pak zamlží sklo. Zatím jsem nedokázal najít místo kudy se voda dostává. Na pravé straně bylo auto
ťuklé, ale problém je s objema světlomety. Auto mám tři měsíce a problém se objevil jednou na pravém a podruhé na levém světlometu, přičemž v opačném světlometu nebyla ani kapka. To je pro mně naprostá záhada. Světlomety jsou bez prasklin a viditelných poškození. Nemá někdo podobnou zkušenost ? Díky za každou radu. Pavel
Ja si myslim, ze to je neduh svetlometů Mk2a obecne. Pac me to dela taky a navic mam "zapařený" i postrani blinkry(a to sem je schvalne koupil novy a vymenil v domeni, ze to prestane).
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

me se to stava nekdy u tech cirych svetel. ale neresim to ;)
dela to vice lidem (klasika) :D
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
stanly
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 23 bře 2006, 21:55

Příspěvek od stanly »

Mal som podobný problém. Mne tiež pomohlo ako písal Solda, že som zo svetiel dal dolu zo zadu tie kryty cez ktoré sa menia žiarovky. Sú tam také gumenné tesnenia, ktoré boli úplne pozatláčané. Tak som ich ponaprával a kryty nasadil naspäť. Odvtedy (asi mesiac dozadu) mám pokoj aj pri veľkom daždi. Výskušaj možno to pomôže.
JachymH
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 03 dub 2006, 18:42
Bydliště: Havířov

Příspěvek od JachymH »

Na zadní straně světlometu je zahnutá hadička pro odvětráni celé paraboly mě stačilo změnit směr natočení hadičky a světla se už nemlží.
o24u
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 01 srp 2006, 17:53
Bydliště: Brno

ZDAR

Příspěvek od o24u »

Nemáte někdo návod, jak rozdělat na mk II přední světlomety :?: Hadičkou na odtok mi přišel udělat pavouk pár nepříjemnosti. :evil: Taky bych je trochu celkově pročistil. Nějak se mi nechce zdát, že když už nejsou utěsněné, že by nešly vyčistit.
Punto II ELX, 1.2, 8V, r.v.2000
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Nemužu se dostat k pravému konektoru předního svetlometu.Vadí tam pojistková skříňka.Musí světlo ven?a jak?
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

VOMIK: jj musi ven a aby to nebylo tak jednoduchy tak musis sundat predni naraznik jinak je ven nedostanes.

Sundat srouby v podbehach a odtahnout je. Povolit srouby na narazniku (2x v motoru, 4x zespoda, 2x hrana v blatniku a jako bonus 2x zevnitr blatniku blizko svetla, pekne debilne se tam strha ruka.

Pak 3 srouby na kazdym svetle a nakonec sroubovakem vycvaknout sponku ktera ten konektor drzi ve svetle.


o24u: odpoved mas v postu o xenonech
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
o24u
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 01 srp 2006, 17:53
Bydliště: Brno

Příspěvek od o24u »

Mlžení lze taky jednoduše odstranit výměnou gumového těsnění víka. Stačí i prohodit levé za pravé. Samozřejmě vložit naruby. Je to nejlevnější způsob, jak zjistit jestli propouštění vlhkosti má něco společného s těsněním víka.
Punto II ELX, 1.2, 8V, r.v.2000
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

PŘEUSNUTO:
venep píše:zarosuje sa mi predne svetlo a neviem preco a naco je tento otvor nema tam ist nejaka zaslepka? dik




Obrázek
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Příspěvek od venep »

ale naco je ten otvor??? na pravej strane ho mam na lavej nemam zarosuje sa mi lava strana Obrázek
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zokot »

kde je ten otvor tak tam může vzduch a tak se to nemlží.
venep
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 22 kvě 2007, 22:06
Bydliště: kosice

Příspěvek od venep »

zaujimave ze na druhej strane ten otvor nemam
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Venep to je MK2? Ak ano, tak ten otvor tam ani nema byt ;) To je krytka na dialkove, vsak? Otvor pre vyvod vzduchu je na krajoch svetiel.

No, ako citam dalej, tak sa ti rosi strana, kde nieje ta diera... pozri si tesnenia na krytoch svetiel. Popripade, ich otoc opacne. Ta diera tam ale proste byt nema, niekto vrtak do krytu...
Punto MK2 1.2 8V ELX
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“