Jak vám brzdí Punto?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Buchtič »

Jak vám brzdí váš punťa MK1? Rovnjou po sešlápnuití pedálu jako koncerovný vozy nebo si prostě pozvolna přibržďujete a jeidně když chcete fest zabrzdit tak rovnou tlápnout?
Díky moc za reakce
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Matto »

mne teda pozvolna, ale je fakt ,že ked na to dupnem tak zabrzdí v momente, ja som spokojný.
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Pun-to »

Mě brzdí docela vlažně. Hlavně se zdá že moc neposiluje.
Co sem měl Punto předtím tak to brzdilo ohodně ohodně líp.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Uživatelský avatar
astha999
Fiaťák
Příspěvky: 54
Registrován: 24 bře 2010, 18:14
Bydliště: Bardejov, SVK

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od astha999 »

Mne to brzdi celkom dobre (mám pocit že aj lepšie, ako Fabia na ktorej som jazdil). No keď potrebujem prudko zastať, tak stačí dupnúť na pedál... u mňa spokojnosť
Fiat 126P 650E rv.88 --- Punto Mk1 1,1 55s rv.98
http://yfrog.com/mu48148578jx" onclick="window.open(this.href);return false;
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od elektromusic »

minule som mal 5 dospelych ludi v aute a mierny kopček trebalo prudko brzdiť tak len tak tak som to ubrzdil :) .. inač ak prudko zošľapnem brzdovy pedal tak niečo mi tak zapiska..je to take pisknutie..možno 1 sekunda..kotuče niesu krive a brzdy su v poriadku..neviem čo to može byť .
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Mr.pilot »

mě punto brzdí poměrně normáně.jen to chce víc tlaku na brzdu.ale mě to vyhovuje.jinak pokud někomu málo brzdí punto tak bych vyměnil pneumatiky.mě to na 165kách taky moc brzdit nechtělo.
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od phaeton_esc »

mě teda brzdí poměrně pozvolna, na druhou stranu když potřebuju zastavit rychle, tak po "zahamtnutí" zastaví skoro na fleku.

jediný co mě celkem štve je, že brdy docela rychle vadnou. nedávno jsem si dával asi 3km úsek z kopce, samá zatáčka a i když jsem brzdil hodně motorem tak bylo znát že po nějaký chvilce brzdil hůř. na druhou stranu mám těžkej předek, ten naftovej motor váží víc než benzín (o kolik přesně ale nevím..)
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Vencapunto »

Taky mi to to brzdí pozvolna,ale zase je to líp cejtit v noze než golf.A pokud chci zabrzdit víc tak trošku víc síly a stojim.
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Modeler »

Me tedy prijdou brzdy neuveritelne poddimenzovany. Pote co jsem jednou malem neubzdil z kila tam prisly komplet z GTcka a je pokoj :) Ted max spokojenost. Nastup hned a brzdi to porad.
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Matto »

Modeler píše:Me tedy prijdou brzdy neuveritelne poddimenzovany. Pote co jsem jednou malem neubzdil z kila tam prisly komplet z GTcka a je pokoj :) Ted max spokojenost. Nastup hned a brzdi to porad.
bolo moc zložité prerobyť zadné bubnové na kotúčové?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Modeler »

Ani ne, ale musis mit vse potrebny.. tj trmeny a brzdice, lanovody, brzdovy trubky atd. pak je to prace tak na odpoledne kdyz to dobre jde a neco zarezliho neurves :). Ale rozhodne doporucuji nejdriv predek.. tj 257mm chlazeny kotouce. tam je prestavba mnohem jednodussi a vysledek super.
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Buchtič »

U předku stačí vyměnit jenom třmeny nebo ještě něco víc?
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Modeler
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 06 bře 2008, 10:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Modeler »

Musis vymenit brzdice a jejich drzaky. Jinak je to vse shodny. Brzdice a drzaky maj zas stejny GT a Lancia Dedra myslim 1,8 a 2,0. To se da dohledat v Eperu.
Uživatelský avatar
Chevron
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 05 říj 2005, 08:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od Chevron »

Modeler píše:Me tedy prijdou brzdy neuveritelne poddimenzovany. Pote co jsem jednou malem neubzdil z kila tam prisly komplet z GTcka a je pokoj :) Ted max spokojenost. Nastup hned a brzdi to porad.
Mi teda prijde jednodussi tam dat treba kvalitnejsi kotouce (treba drazkovane nebo vrtane) a lepsi desticky (s vetsim rozsahem teplot)... muzu potvrdit a ze to opravdu je znat oproti serii je to sakra rozdil ;)
WWW.CHEVRON-RACING.COM - tuningové a náhradní díly nejen na italská auta
WWW.NOVITEC.CZ - tuning díly pro Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Fiat
WWW.POWERFLEX.CZ - polyuretanové silentbloky
WWW.RAGAZZON.CZ - sportovní výfukové systémy s homologací
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jak vám brzdí Punto?

Příspěvek od jahnny »

No brzdit brzdi.. ale. Do 60km/h to brzdi obstojne, nabeh sily/tlak je priebezny. Ale napr. zo 100km/h na 0km/h som to skusal a ked je teplo na 165kach to nedam do smyku(nemam abs) a to rvem do brzdy jak na skodovke bez posilovaca. A to nevravim ak mam plne auto ludi.. to proste do toho dupem a nic :-( Kotuce su obrzdene peke rovnomerne, vymenil som aj kvapalinu (povytlacal z hadic) valceky tesnenia precistil a vysledok rovnaky :-( asi aspom do predu dam aj ja tie GT dufam ze ich dam do disku. Nuz a ak je chladnejsie cca okolo 0C tak maju neskutocny rychli nabeh.. i ked zimne kola mam 13" 155/70, proste pri takejto teplote to brzdi zozaciatku desne ostro.. ked je chladnejsie alebo teplejsie tak idu zas normal. je to nepriemne na snehu lade kde to chce fakt cit tak simulujem ABS triaskou v nohe :-D
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“