Kolísání otáček - 1.6 16V

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Dukyn
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 04 pro 2010, 20:48

Kolísání otáček - 1.6 16V

Příspěvek od Dukyn »

Při volnoběhu mi u 1.6 16V kolísají volnoběžné otáčky. Převážně se tak děje při zahřátém motorku, téměř každé zastavení a vyřazení znamená kolísání otáček v rozmezí 600 až 900ot/min. Někdy se stává, že motor dokonce náhle zhasne. Zatím jen vím, že to není závislé na okolní teplotě. Nemáte nějaký tip?
Díky moc..
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od idefix »

Možná špatný snímač otáček,zkus mrknout na http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false; je tam toho napsáno opravdu hodně stačí hledat.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
vale46
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 30 srp 2010, 22:49

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od vale46 »

Mne pomohlo vymenit vzduchovy filter. Kolisanie otacok nezmizlo, ale kolisu omnoho menej. ja sa s tym trapim uz roka nie iba s tymi otackami.
Uživatelský avatar
charlly
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 21 říj 2010, 08:28

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od charlly »

Si vyčisti škrtiacu klapku a máš to poriešené.
shawt
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 20 úno 2011, 20:21

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V - postup ???

Příspěvek od shawt »

Ahoj.Vcera jsem koupil Fiat Stilo 1.6 16V 5dv. Mel jsem jiz predtim Stilo 1.9 JTD, ale prodal jsem a po case jsem zvolil opet Stilo,ale v benzinu. Mam take problem s otackami na volnobeh. Nekolisaji moc,ale i tak bych to docela rad mel v pohode. Hledal jsem, kde jsem mohl,ale nikde neni postup cisteni skrtici klapky,tak pokud jste to uz nekdo delali doma,tak bych vas poprosil o mensi navod,jak to provest....predem dekuji
Fiat Stilo MW 2003 1.6 16V
kehcam
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 14 lis 2009, 19:56

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od kehcam »

Dukyn píše:Při volnoběhu mi u 1.6 16V kolísají volnoběžné otáčky. Převážně se tak děje při zahřátém motorku, téměř každé zastavení a vyřazení znamená kolísání otáček v rozmezí 600 až 900ot/min. Někdy se stává, že motor dokonce náhle zhasne. Zatím jen vím, že to není závislé na okolní teplotě. Nemáte nějaký tip?
Díky moc..
Ahoj... řešil jsem před dvěma dny to samé... při zahřátí motoru ručička otáček lítala z 600 na cca 800 otáček... dal jsem to do servisu, vynadli celou škrtící klapku, vyčisltili a je klid... a to jsem měl měněný vzduchový i kabinový filtr. Začni vyčištěním klapky, to je cesta nejmenšího odporu a ta nejlevnější varianta. Pokud to nepomůže tak napíchnout na diagnostiku... ano, může to být i snímač otáček. Mě to dělalo u Una.... ale ten stojí kolem 1300... tak bych začal klapkou.
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od ekr1 »

Tady je postup čištění škrtící klapky,kdyby si to chtěl někdo udělat sám
http://www.fiatforum.com/stilo-guides/8 ... valve.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tomio
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 úno 2010, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáčet - 1.6 16V

Příspěvek od Tomio »

Takže můj příběh kolísání otáček.

Začalo to tím, že jsem si nechal od známého udělat rozovody.(Bohužel se sekl o ozub na sací vačce)Motor houpal fatk šíleně...
Toho si všimli v jiném servisu a na přípravkách mi je nastavily zpět jak mají být! Zlepšení....
Poté škrtící klapka
zlepšení
Poté jsem měnil svíčky...
Zlepšení....
Poté cívky
Zlepšení
Poté lambdy sondy
Zlepšení
Filitry
Zlepšení
Ted jsem vymeníl silentblok zpětného rázu na převodovce(Ten co kope vyrovnává motor tam a zpět)
Zlepšení
No a chystám se na silentblok pod baterkou
A pak uz snad jen dolu hlavu a přebrousit utěsnit ventili....
A možná by to mohlo být i vstřiky když jsem stilo koupil tak mi taky kolísali otačky klepalo se auto a výměna vsřiku jednoho co celý vyřešila...
Takže ty taky nechám zkontrolovat a pak uz nevim :D

Takže tady máš vše co jsem dělal proti tomu aby nekolísali otáčky
Jinak ted už drží stabilně.. ale auto v kabině chvěje na volnoběh a to při zahřátem motoru, takže už to prostě musí být tim silentblokem nebo vstřikem...
:) Hodně štěstí:)
Fiat Stilo 1.6 16V - http://autorecenze.centrum.cz/profi-rec ... -kw-10.htm
&
http://magazin.auto.cz/predstavujeme/fi ... brava.html
Recenze se moc krásně čtou, když víte že Čas je naplnil
Odpovědět

Zpět na „Stilo“