žije tu někdo?

Moderátor: peta.smolik

jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

Žije v této kategorii někdo nebo to tu usíná? :-D právě dodělávám svého sportinga tak by se hodilo trochu konzultace :mrgreen:
Reklama
 

AliG
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2012, 20:17

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od AliG »

Čusi tak já se k tobě přidám :D Vlastním taky sportinga a pomalu si ho dávám do stavu, který mi bude vyhovovat.Dej info jaké provádíš změny.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od peta.smolik »

Povídejte kluci... Nemám Cinquecento ale tak nějak mám k jednomu hodně blízko)))
Naposledy upravil(a) peta.smolik dne 04 dub 2012, 11:51, celkem upraveno 1 x.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

no úpravy,.... motor 1.2 16V, brzdy punto GT, a tím sem zatím skončil... dal jsem nové čepy. ložiska, veškeré uložení apod.

hlinikace 14" pneu 195/40 R14
Obrázek

Obrázek

Obrázek
AliG
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2012, 20:17

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od AliG »

Taky mám myšlenku o tom 1,2 16V ,je to hodně práce to zprovoznit?
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

pokud to děláš pořádně (například montáž řemenic z 1.1 kvůli místu na řemen aby se nemusel řezat držák a s tím spojená úprava olej. čerpadla atd.) a používáš nové věci tak ano, ale spise co se financi týče.. Nejlepší je koupit celé Punto s tímto motorem a máš dost věcí ušetřených :-) každopádně pokud nerozumíš elektronice tak se do toho nepouštěj protože předělání elektriky by tě asi vyšlo na nemalé peníze někde v servisu :-) jinak motor sedne na převodovku, i na držáky, tím to ale končí a dál se musí vše vyrábět a upravovat.
AliG
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2012, 20:17

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od AliG »

Tak tos mě uklidnil.elektrika mi problém nedělá jen mě zajímalo to cos nevynechal a to jest že to sedí jak na převodovce tak na úchytech a nemusim zbytečně řezat do kastle :) .Jinak teda rozvody pasujou z ty 1.1 jo?
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

AliG píše:Tak tos mě uklidnil.elektrika mi problém nedělá jen mě zajímalo to cos nevynechal a to jest že to sedí jak na převodovce tak na úchytech a nemusim zbytečně řezat do kastle :) .Jinak teda rozvody pasujou z ty 1.1 jo?
rozvody ne...
musíš převařit úchyt na čidlo polohy kliky tak aby bylo vice venku, (navaříš držáček z čerpadla pro 1.1) pak tam dáš altík a řemenici na klice z 1.1 (tím se vejde řemen a nemusíš řezat do držáku a snižovat jeho pevnost) no a doporučuji sehnat vrchní držák motoru z Bravy a navařit ho na misku tlumiče aby ti motor nemlátil do světla.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od peta.smolik »

A to Cinquecento po upravách chceš přihlásit? Nebude to problém?
Naposledy upravil(a) peta.smolik dne 04 dub 2012, 11:52, celkem upraveno 1 x.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

Není to Seicento ale Cinquecento, a na nějaké ofiko přihlášení z vysoka s****. :lol:

Jinak jsem se k tomu zase nachvilku dostal :-)
odvezl jsme jednotku kámošovi na prehrání immo, dále zvednutí omezovače otáček o 500rpm a poslední a pro mě nejvýznamnější úpravu map pro spalování E85 :-)

jinak kola obuta:
Obrázek

a hotová úprava olejového čerpadla:
Obrázek

čerpadlo namontováno, namontovány i rozvody a altík :-) dneska dodělám uchycení stabíku a šup na kola :-)
AliG
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2012, 20:17

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od AliG »

Pěkná práce 8)
Já o tom motoru zatim budu přemýšlet a pak se uvidí co bude.Sám si zatím dělám jen ty vzhledový úpravy interieru a něco málo i exterieru.
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

Takže další aktualizace :-)

nahozena kola a podložky 3mm, brzdy sedí opravdu na chlup...

detail brzdičů..
Obrázek

no a par fotek prozatímního celku :-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

Tak jedna pro mě milá aktualizace... jelikož už měsíc sháním startér a nepasuje ani pro jiné motory 1.2 16v tak jsme hledal ono "proč?" a ejhle.. on spodek motoru není z 1.2 16v ale podle typového čísla 169 A3.000 je to motor 1.4 16v 74kW z pandy 100ps nebo fiatu 500...
AliG
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2012, 20:17

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od AliG »

Tak to je zajímavý zjištění a to je teda už předělávaný né?Nebo to tak je origo ja tyhle motory neznám tak nevím.Jinak až to doděláš tak to bude brko 8)
jiřík
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 23 bře 2012, 15:46

Re: žije tu někdo?

Příspěvek od jiřík »

Já koupil cely motor z kopcového Punta z Polska... a jak zjišťuji tak si s ním majitel už i celkem hrál :-) no co... snad to je udělané pořádně... No byl bych rád aby to umělo upalovat :-)
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“