palio nejede

Moderátor: peta.smolik

jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

palio nejede

Příspěvek od jameson »

mám fiat palio 1.6 16v r.v. 1999 , dosud vse v pohode az vcera auto zacalo skubat a na jednicku se skoro nerozjedu, nejde do otacek, potom jako by se chytlo ale výkon strasne slabej, cuka a nejede. Nevíte co by to mohlo být
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

je volnoběh vpořádku?pak by to mohl být špatný signál od váhy vzduchu.těch příčin může být hodně-palivový filtr,váha vzduchu, lambda,zapalování......
jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

Příspěvek od jameson »

volnoběh a vše ostatní je v pohodě, při couvání to je taky ok, jen když dám 1 a chci se rozjet tak auto má problémy, mě napadli jestli by to nemohli být špatný svíčky, nebyli měněny ani nepamatuju
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

zkus je vyměnit,ale za originál doporučený výrobcem-když jsem měl ještě felču MPI tak jsem tam dal Brisk a zřejmě probíjely a dělaly binec v počítači a měl jsem nepravidelný volnoběh a pocukával motor v nižších otáčkách-po výměně za originál bylo vše O.K.
jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

Příspěvek od jameson »

tak auto jsem dneska už nenastartoval, vyndal sem starý svíčky (2 byli totalně v hajzlu) dal tam nový original + nový kabeli a auto stejně nechytne, kde hledat dále ? díky za rady
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

já bych asi klasicky (jak kdysi u škodárny 105) vyndal svíčku po neúspěšným startu a koukl jestli je vlhká od benzínu-pak není jiskra a jestli je suchá tak není benzín a pak se dá uvažovat co dál.spíš předpokládám , že nebude jiskra tak bych šel po drátech a kontroloval konektory, koncovky,nějakej neprůstřelnej spoj-snímač otáček a.j.-piš-třeba se někdo další zapojí do diskuse
jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

Příspěvek od jameson »

svíčky jsme vyndali jednu po druhy a všechny zapalujou, od benzínu jsou taky,
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

tak to vypadá na nevhodný okamžik zapalování nebo vstřiku-má to rozdělovač, nebo zapalovací lištu?že by mohl být pootočený rozdělovač a nebo snímač otáček nebo polohy kliky-to by měl do toho kecat někdo s benzínem - já mám diesel-podívej se na punto forum-je to stejnej motor - tam by mohl někdo poradit
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

http://punto.mysteria.cz/fiat.htm podívej se sem-třeba na něco příjdeš
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

nevím když auto před tím jelo , ale nepřeskočil ti řemen?
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

každopádně zkontroluj-od kámoša co má punto jsem slyšel o případu, že byl třeba jeden zub odtržený
Zbyněk Reifner
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 05 led 2006, 11:38
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Zbyněk Reifner »

Zkus zkontrolovat kabel ke snímači otáček, nedávno jsem podobný problém opravoval, na zpátečku to taky jelo a do předu skoro vůbec.ten kabel byl upadlý a měl blbý kontakt.
jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

Příspěvek od jameson »

zatím díky neska se na to podívám a uvidím co se najde nebo nenajde,
jameson
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006, 19:38

Příspěvek od jameson »

tak sem prosel snad vsechny kabely a snímače co jsou v motoru a zda se že vše drží tam kde má, a auto stále nestartuje :-( byl na tom dělán nový výfuk den před tím než to přestalo startovat ale to by nemělo snad mít žádnou souvislost, tak kde pátrat dále
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

výfuk? a co lambda sonda.já u svého řešil některý zaoxidovaný kontakty v konektorech-rozpojit,případně prostříknout, nahnout mírně kontakt a zase sesadit.každopádně zkus najít lambdu a zkontrolovat dráty a konektor.
Odpovědět

Zpět na „Palio“