DISKUZE - Teplota motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

majco

DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od majco »

Mám Punto 55S a menil som panel prístrojov z Punta asi60 proste som chcel teplomer a otáčkomer. Ručička teplomera mi výde len po prvú čiarku na stupnici. Chcem sa spýtať či to nemá ísť až do stredu stupnice? Termostat som menil aj čidlo je už druhé a stále rovnako! Neviem mám to tak asi 14dní :?: :shock:
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No me spina vetrak, kdyz mam raficku cca na pulce. Nekdy pod pulkou, nekdy me to vyleze nad pulku... Nevim. Ale kdyz jedu, tak mam raficku cca 4 mm pod pulkou.
Hustokrutost
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Kaufik píše:nebude to jen těma mrazama????´že se motor prostě pořádně neohřeje??
No ale stejne by mel, pokud termostat funguje, jak ma...
Hustokrutost
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

a topení topí?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Sterace stiraji?
Hustokrutost
Uživatelský avatar
Chevron
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 05 říj 2005, 08:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chevron »

Pane lacin, ty sterace nemusite hlasit...to prece vidi.. :D :D :D
WWW.CHEVRON-RACING.COM - tuningové a náhradní díly nejen na italská auta
WWW.NOVITEC.CZ - tuning díly pro Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Fiat
WWW.POWERFLEX.CZ - polyuretanové silentbloky
WWW.RAGAZZON.CZ - sportovní výfukové systémy s homologací
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

Mne sa ešte nikdy nestalo že by sa ručička nedostal do polky.Za 4 zimy na brave ani raz.V tom bude dáka zrada.
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Solda
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 lis 2005, 23:23
Bydliště: Brandejs

klídek

Příspěvek od Solda »

Hoši klid!Venku je zima jako kráva.Mě se to takyneohřeje na plno.A foti 406 taky ne je to normal.Vydržte s opravama do léta jinak zbytečně vyházíte prachy. :P
Solda
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

mam pocit ze mam termostat v haji asi nezavira a mem otevreny velky okruh topi to jen v kopci mam td topi to jen na vnitrni okruh..za jak dlouho se ohreje ted v tech mrazech motor a otevre se termostat zhraba vyjel jsem z mesta a hadice k chladici byla vlazna...termostat na td je maso 1500 bez dane a vice to je hnus....
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

poitromasoni píše:mam pocit ze mam termostat v haji asi nezavira a mem otevreny velky okruh topi to jen v kopci mam td topi to jen na vnitrni okruh..za jak dlouho se ohreje ted v tech mrazech motor a otevre se termostat zhraba vyjel jsem z mesta a hadice k chladici byla vlazna...termostat na td je maso 1500 bez dane a vice to je hnus....
Tak ho vytahni a zkus spravit. Mozna je jenom v haj... teda v zachode ta tesnici gumicka. Samotnej termostat muze byt naprosto funkcni. Ale kdyz tam neni tesneni, tak to nemuze fungovat.
Hustokrutost
Jogurt
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2006, 12:21

DISKUZE-Teplota motoru

Příspěvek od Jogurt »

Mam taky punto TD a ted pres ty mrazi to zahreju tak neco nad carky ale vcera sem to nechal stat a klepat asi 10min a strelku sem mel temer na pulce!
LOjzin1
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 črc 2007, 18:49
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOjzin1 »

lacin píše:
poitromasoni píše:mam pocit ze mam termostat v haji asi nezavira a mem otevreny velky okruh topi to jen v kopci mam td topi to jen na vnitrni okruh..za jak dlouho se ohreje ted v tech mrazech motor a otevre se termostat zhraba vyjel jsem z mesta a hadice k chladici byla vlazna...termostat na td je maso 1500 bez dane a vice to je hnus....
Tak ho vytahni a zkus spravit. Mozna je jenom v haj... teda v zachode ta tesnici gumicka. Samotnej termostat muze byt naprosto funkcni. Ale kdyz tam neni tesneni, tak to nemuze fungovat.
Cao,
je šance opravit výměnou těsnění propouštějící termostat u 1,7 TD? Ptám se než to rozdělám. Dlouho trva než se motor zahřeje a pri jízdě s kopce a brzdění mtorem teplota spadne i na 1/4 stupnice. Moje nadává, že je to pojízdná lednice... :cry: kdo to má pořád poslouchat..
Fiat Punto 1, 1,7TD ELX
jamir
Fiaťák
Příspěvky: 51
Registrován: 07 srp 2007, 01:39
Bydliště: JM

Příspěvek od jamir »

Teď když je zima tak se mi ručička pohybuje tak 2mm od spoda a ve městě tak max. 0,5cm a auto topí tak na 20%, že mi až nohy mrznou :( Budu se muset na to zítra podívat - nejdřív to zkusím asi odvzdušnit, ale asi to bude ten termostat :(
Fiat Punto MK1 1.2i 75 ELX
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

To jestli mate vadny termostat lze poznat podle vice faktoru.
- Spatne se hreje motor,
- hadice od termostatu do chladice je tepla jeste drive nez je dosazeno provozni teploty
- vyssi spotreba paliva.

To co tady ctu, ze se nekomu neohreje poradne motor (raficka se nedostane do pulky) a rika, ze to je v poradku, tak to vsak neni. Bud opravdu propousti ten termostat, nebo cidlo teploty neukazuje spravne. Ten prvni pripad zjistite dotykem na hadici, ten druhy pripad zmerenim teploty primo teplomerem.

Osobne mam vyzkousene, ze cestu do prace (je to jen pres mesto a 5km) absolvuji s tim, ze motor ukazuje teplotu uprostred ukazatele. Vyzkousene na obou autech (Punto i Marea, pred tim jsem mel i Tipo, taky stejna zkusenost). Je pravda vsak, ze diesel je na tom hure (hure topi).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

chlazení

Příspěvek od mad mike »

á nazdar Augi. no tak začly mrazy a pozoruju pár příznaků, cos vypsal, nezkoušel jsem teda teplotu hadice a spotřeba je olkolo 8 litrů. ale pokud jedu delší(plynulá jizda) štreku, tak se teploměr vyšplhá kousek nad první dílek ukazatele. pokud motor dostane záběr, nebo zastavím na křižovatce tak vyleze do půlky teploměru, nebo malinko nad. vrtá mi to hlavou
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“