Spojka zabera naprazdno

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od popotuner »

Zdravim vospolok

Nastal mi jeden velky problem s spojkou. Po 3 tyzdnovej dovolenke na slovensku som sa vratil do irska. 3 dni pred koncom dovolenky mi zavolal kamarat ktory pouzival moje punto ze spojka vobec nefunguje. Vobec nezabera :o Skontroloval som brzdovu kvapalinu a nadobka bola prazdna :o dolial som ju nastartoval a cakal ale nic :( Nechapem ako sa stratila. Dolial som skoro 0,2 l :( Spojkove oblozenie je nove aj vysuvne lozisko. Mal niekto podobny problem? dakujem za kazdu radu
Reklama
 

Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od Graun »

popotuner píše:Zdravim vospolok

Nastal mi jeden velky problem s spojkou. Po 3 tyzdnovej dovolenke na slovensku som sa vratil do irska. 3 dni pred koncom dovolenky mi zavolal kamarat ktory pouzival moje punto ze spojka vobec nefunguje. Vobec nezabera :o Skontroloval som brzdovu kvapalinu a nadobka bola prazdna :o dolial som ju nastartoval a cakal ale nic :( Nechapem ako sa stratila. Dolial som skoro 0,2 l :( Spojkove oblozenie je nove aj vysuvne lozisko. Mal niekto podobny problem? dakujem za kazdu radu
Brzdy mas v poradku a nikde zadny unik? Pokud si mel malo kapaliny, tak mas nekde unik a spojka nejde (pokud mas hydrauliku ovsem).
Podivej se na brzdovy okruh a take spojkovy valec, zda nekde neunika kapalina, pak je nutno vsechno dobre odvzdusnit.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od popotuner »

Graun píše:
popotuner píše:Zdravim vospolok

Nastal mi jeden velky problem s spojkou. Po 3 tyzdnovej dovolenke na slovensku som sa vratil do irska. 3 dni pred koncom dovolenky mi zavolal kamarat ktory pouzival moje punto ze spojka vobec nefunguje. Vobec nezabera :o Skontroloval som brzdovu kvapalinu a nadobka bola prazdna :o dolial som ju nastartoval a cakal ale nic :( Nechapem ako sa stratila. Dolial som skoro 0,2 l :( Spojkove oblozenie je nove aj vysuvne lozisko. Mal niekto podobny problem? dakujem za kazdu radu
Brzdy mas v poradku a nikde zadny unik? Pokud si mel malo kapaliny, tak mas nekde unik a spojka nejde (pokud mas hydrauliku ovsem).
Podivej se na brzdovy okruh a take spojkovy valec, zda nekde neunika kapalina, pak je nutno vsechno dobre odvzdusnit.

Mam punto 1.1 1996 neviem ci tam je hydraulika. Brzdy funguju aspon myslim, lebo brzda je tvrda po nastartovni. Takze mam normalne ovzdusnit ako brzdy?
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tvoje Punto nemá hydrauliku,ale klasický lanko :!:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

Pokud to je, jak rika VencaPunto, tak tam jsou dva problemy.
1/ Jednak ubytek brzdove kapaliny...hlidej to, zda nebude ubyvat kapalina, pak je nutno hledat pricinu.
2/ Spojkova lamela (praskle pruzinky) nebo lozisko se mohlo vysypat. To ze to mas nove neni zaruka, ze to je v poradku. Jestli si to nechal delat pred nedavnem tak to reklamuj.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

Graun píše:Pokud to je, jak rika VencaPunto, tak tam jsou dva problemy.
1/ Jednak ubytek brzdove kapaliny...hlidej to, zda nebude ubyvat kapalina, pak je nutno hledat pricinu.
2/ Spojkova lamela (praskle pruzinky) nebo lozisko se mohlo vysypat. To ze to mas nove neni zaruka, ze to je v poradku. Jestli si to nechal delat pred nedavnem tak to reklamuj.

Takze brzdova kvapalina ma nieco spolocne zo spojkou v mojom punte? prave to idem este popozerat co to tam vlastne je. potom napisem ked nieco nove najdem.
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

Vencapunto píše:Tvoje Punto nemá hydrauliku,ale klasický lanko :!:

Takze venca moje punto ma na milion procent hydrauliku :!: a nie lanko. teraz som to kontroloval. naisto je to hydraulika. Ako ovzdusnim spojku?
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

Kamarati sa vyblaznili na tvojom auticku

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od Vencapunto »

popotuner píše:
Graun píše:
popotuner píše:Zdravim vospolok

Nastal mi jeden velky problem s spojkou. Po 3 tyzdnovej dovolenke na slovensku som sa vratil do irska. 3 dni pred koncom dovolenky mi zavolal kamarat ktory pouzival moje punto ze spojka vobec nefunguje. Vobec nezabera :o Skontroloval som brzdovu kvapalinu a nadobka bola prazdna :o dolial som ju nastartoval a cakal ale nic :( Nechapem ako sa stratila. Dolial som skoro 0,2 l :( Spojkove oblozenie je nove aj vysuvne lozisko. Mal niekto podobny problem? dakujem za kazdu radu
Brzdy mas v poradku a nikde zadny unik? Pokud si mel malo kapaliny, tak mas nekde unik a spojka nejde (pokud mas hydrauliku ovsem).
Podivej se na brzdovy okruh a take spojkovy valec, zda nekde neunika kapalina, pak je nutno vsechno dobre odvzdusnit.

Mam punto 1.1 1996 neviem ci tam je hydraulika. Brzdy funguju aspon myslim, lebo brzda je tvrda po nastartovni. Takze mam normalne ovzdusnit ako brzdy?
Tak pokud máš co píšeš tak je to asi jediný Punto MKI co má hydrauliku,protože hydrauliku tam cpaly až od r.99(MKII),všechny do r.99 maj lanko se samoštelovánim :!:

Mužeš vyfotit převodovku? Protože pokud to neuvidim tak tomu nevěřim :wink:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Příspěvek od popotuner »

SpiritWolker píše:Kamarati sa vyblaznili na tvojom auticku
:lol: to je pekne od nich ale ja nemam ako do prace :( ale zajtra idem kupit seat ibizu
popotuner
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 12 říj 2008, 01:16
Bydliště: Bray (Irsko)

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od popotuner »

Mužeš vyfotit převodovku? Protože pokud to neuvidim tak tomu nevěřim :wink:[/quote]

Vyfotim ti ju zajtra ked budem stihat. Je to naisto hydraulika lebo k tahlu spojky vedie taka rurka ako mas na brzdach cez ktoru ide brzdova kvapalina. zajtra odfotim
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Příspěvek od jani »

na tu fotku som aj ja zvedavy :lol:
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

spojka

Příspěvek od mad mike »

pokud je tam fakt hydraulika, tak se odvzdušnění dělá tak že pomocník našlape 10x spojkový pedál a pak se na té hadičce, co vede k tomu hydraulickému válci na převodovce, povolí taková závlačka a ta hadička se o jeden zářez vysune ven,a tím se uvolní odvzdušnovací šroub, je lepší na něj dát hadičku a tu ponořit do sklínky s brzdovkou, uvidíš bublinky a nenasaje to vzduch zpátky , brzdová kapalina je DOT 4
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od Vencapunto »

Tak jak to vypadá s tou fotkou? :roll:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka zabera naprazdno

Příspěvek od Graun »

Vencapunto píše:Tak jak to vypadá s tou fotkou? :roll:
Asi nijak, koupil Ibizu, tak jezdi v ni :lol: a na puntaka zapomnel
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“