Plynové vzpěry

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Plynové vzpěry

Příspěvek od martl »

Nezkoušel jste někdo vyměnit plynové vzpěry kufru třeba z Fábie? Je možná záměna z jiného auta?
Fiat Punto 60SX
MK1 r.v. 1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Plecháč Tony »

Taky jsem nad tim přemejšlel, ale nakonec jsem koupil nový na http://www.autodilykrc.cz/. Každyý vzpěry jsou podobný, ale občas se liší detailama, který jsou docela důležitý...Hlavně dýlka a uchycení...Myslim že zrovna Fabie, Favorit apod to mají jinak...Možná nějaká Lancie to bude mít stejně ;) A taky se může stát, že tam dáš nějaký vzpěry z jinýho auta, který má pátý dveře 2x těžší a když to otevřeš, tak ti to ustřelí nos :-D (to byl vtip :-D )
Thor
Fiaťák
Příspěvky: 103
Registrován: 05 lis 2007, 12:19
Bydliště: Slovensko

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Thor »

Teoreticky je to možné, avšak musel by si dodržať celkovú dĺžku vzpery, dĺžku o ktorú sa to vysúva a silu akú tá vzpera vyvíja a ešte či sú rovnaké úchyty... Mám pocit že na Punto2 sú dokonca rozdielne tie vzpery pre 3 a 5 dverovú verziu... Takže len hladať a porovnávať... ale asi je to zbytočné, lebo keď som zháňal pre otcove Punto tak ten obchod mal úplne rovnaké ceny či to bola škoda fabia, felicia alebo fiat punto...
náš miláčik: Marea Weekend 1.8 ELX Verde Scuro Met
otec: Punto 1.1 55S Bleu Capri
martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od martl »

No to uchycení je u fábie stejné jako u punta, rozměry taky (liší se jen o několik mm). Síla u punta je 300N, u fábie 500N, to už by mohl být problém. Cena u punta je kolem 330,- za kus u fábie 150,- kus. Tak by mě zajímalo jestli to bude fungovat jak má a nebo ne. A co nechat jeden stary, který už nemá sílu a druhý dát ten silnější z fábie?
Fiat Punto 60SX
MK1 r.v. 1996
Uživatelský avatar
Dracek55HP
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 12 úno 2009, 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Dracek55HP »

mam na puntu I vzpery z jinyho auta myslim ze to je dokonce ta fabie ale nvm urcite daval to tam tata. A muzu ti rict ze nez sem si na to zvykl malem me to vyrazilo zuby :D takze je to na h...o sezenu si origo :D
Fiat Punto 1.1 55HP
martl
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 08 říj 2008, 18:15

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od martl »

Už jsem to vyřešil! Na konec jsem koupil vzpěry na punto http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 28422d551a a je po problému. Ted to chodí zase jako za mlada! :lol:
Fiat Punto 60SX
MK1 r.v. 1996
Uživatelský avatar
Plecháč Tony
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 388
Registrován: 25 bře 2008, 21:22
Bydliště: Plzeň

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Plecháč Tony »

Já tam mam taky nový z Krče. A pokud tam má někdo ty z fábie, tak si může dát třeba 10kg závaží do 5tých dveří, nějaký olovo :-D
Uživatelský avatar
Dracek55HP
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 12 úno 2009, 22:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Dracek55HP »

Plecháč Tony píše:Já tam mam taky nový z Krče. A pokud tam má někdo ty z fábie, tak si může dát třeba 10kg závaží do 5tých dveří, nějaký olovo :-D
no to radsi budu davat pozor na to nez abych sebou vozil 10kg navic :D...ale udelal sem si plato z preklizky a ty repra v tom taky nevazi malo tak to dam na provazky za dvere a uvidim jak to bude chodit :)
Fiat Punto 1.1 55HP
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od phaeton_esc »

dneska jsem vyměnil původní, skoro 13 let starý vzpěry za nový z Fabie. rozdílů je poznat dost - dveře mi už nepadaj na hlavu, držej

nebral jsem je z Krče, ale z AutoKelly (200kč za kus), sranda je že nemaj 500n ale 600 :) takže kurf zavírám obouma rukama

ze škodováckejch tam jiný než z Fabie napasujou, včera jsem to u známýho co má krám s autodílama měřil a Favorit/Felicie je maj o dost delší, Fabie je delší o cca 5mm, takže naprosto v pohodě
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové vzpěry

Příspěvek od Graun »

Ono jsou nekdy silnejsi vzpery lepsi, hlavne v pripade tezkeho plata s velkym audio vybavenim. Na druhe strane, pokud tam mate seriovku, je lepsi koupit stejne.
Btw delaji se take repasy tech vzper http://www.gorcak.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“