Neznámé kontrolky na palubce

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Neznámé kontrolky na palubce

Příspěvek od Boris »

Nevíte prosím někdo co znamenají tyto kontrolky :?: (pro přehled uvádím i ty co znám - zhruba od prostředka palubky směrem doprava dolů):
- CODE - asi imobilizér
- (!) - ruční brzda
- Vstřikování
:?: Červená, je tam symbol panáčka a balonek, myslel jsem, že je to airbag, ale co ty další neznámé??
- ABS - jasné
:?: Červená, kroužek a v něm 3 paprsky ze středu, vapadá to jako volant, ale co to je ??
:?: Oranžová symbol panáčka a sedadla, ale sedí jakoby "obráceně" a za hlavou má křížek
- pak je palivo - ok

:?: Dále je nad podlahou zámek se 2 polohami, kterým zřejmě mohu něco aktivovat nebo deaktivovat. Vůbec netuším, co to může být. Jsou tam nakreslené symboly jako u té oranžové kontrolky s panáčkem a sedadlem na palubce. Ty samé symboly jsou i na stínítku spolujezdce.

Poraďte mi prosím. Díky moc.
Pokud by to bylo nutné, pokusím se to všechno vyfotit, ale půjde to špatně, neb ( některé:( ) kontrolky zhasínají...
Reklama
 

majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Re: Neznámé kontrolky na palubce

Příspěvek od majco »

Boris píše:Nevíte prosím někdo co znamenají tyto kontrolky :?: (pro přehled uvádím i ty co znám - zhruba od prostředka palubky směrem doprava dolů):
- CODE - asi imobilizér
- (!) - ruční brzda
- Vstřikování
:?: Červená, je tam symbol panáčka a balonek, myslel jsem, že je to airbag, ale co ty další neznámé??
- ABS - jasné
:?: Červená, kroužek a v něm 3 paprsky ze středu, vapadá to jako volant, ale co to je ??
:?: Oranžová symbol panáčka a sedadla, ale sedí jakoby "obráceně" a za hlavou má křížek
- pak je palivo - ok

:?: Dále je nad podlahou zámek se 2 polohami, kterým zřejmě mohu něco aktivovat nebo deaktivovat. Vůbec netuším, co to může být. Jsou tam nakreslené symboly jako u té oranžové kontrolky s panáčkem a sedadlem na palubce. Ty samé symboly jsou i na stínítku spolujezdce.

Poraďte mi prosím. Díky moc.
Pokud by to bylo nutné, pokusím se to všechno vyfotit, ale půjde to špatně, neb ( některé:( ) kontrolky zhasínají...
To fakt nemáš kmížku z návodom???
Tieto kontrolky sa tu už riešili kukni staršie témata! a ten vypínač je na deaktiváciu airbagu ked chceš voziť dieťa v autosedačke na mieste spolujazdca!!!
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Kontrolky

Příspěvek od Boris »

Knížku s návodem opravdu nemám, kdybych ji měl, jistě bych se do ní podíval. Auto mám z bazaru a jen se srvisní knížkou.
Kontrolky se sice již řešily, ale ne tyto.

Můžete mi tedy prosím někdo poradit?


To fakt nemáš kmížku z návodom???
Tieto kontrolky sa tu už riešili kukni staršie témata! a ten vypínač je na deaktiváciu airbagu ked chceš voziť dieťa v autosedačke na mieste spolujazdca!!!
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

tá červena čo vyzerá ako volant to je fakt posilovač riadenia !
panáčik opačne na sedačke je už spomínaná deaktivace airbagu
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Záleží, jestli je to SPI nebo MPI, budíky a některé kontrolky se liší. Návody k Seicentu jsem na netu bohužel nenašel. Jestli je to MPI, jedině stáhnout SK návod k Puntu zde: http://rapidshare.com/files/53296712/Ma ... K.pdf.html
Budík je samořejmě jiný, ale význam kontrolek je stejný.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Panáček s balónkem, červená=porucha airbagu
Kroužek s paprsky, červená=porucha posilovače řízení nebo zásah ochrany při přetížení posilovače
Panáček opačně, oranžová=indikace deaktivovného airbagu spolujezdce
Zámek nad podlahou=deaktivace airbagu spolujezdce
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

radek.s píše:Panáček s balónkem, červená=porucha airbagu
Kroužek s paprsky, červená=porucha posilovače řízení nebo zásah ochrany při přetížení posilovače
Panáček opačně, oranžová=indikace deaktivovného airbagu spolujezdce
Zámek nad podlahou=deaktivace airbagu spolujezdce
Tak to je úplně vyčerpávající, díky! Ještě prosím upřesnění: když svítí červená "porucha airbagu", znamená to, že je porucha airbagu řidiče i spolujezdce? Oranžová kontrolka deaktivace airbagu spolujezdce je OK - po pár vteřinách zhasne.

Jak zjistím, že airbag je skutečně nefunkční, aniž bych ho musel odpálit?
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od radek.s »

Že by byly vadné oba airbagy je málo pravděpodobné. Znamená to závadu některého (pravděpodobně jednoho) airbagu nebo nějakou závadu na soustavě. Jak zjistit vadný airbag netuším, ale někdy bývá problém jenom v konektorech k airbagům, zkusil bych je prohlédnout a domáčknout. Jinak asi bude nutné připojit na diagnostiku v servisu. Jo a ještě mě napadlo zkusit deaktivovat ten spolujezdcův tím klíčkem, když červená zhasne, mohla by být závada v tom spolujezdce.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Boris
Fiaťák
Příspěvky: 67
Registrován: 27 úno 2008, 19:15

Příspěvek od Boris »

Dík za radu, nicméně spolujezdcův airbag jsem klíčkem odpojil a červená kontrola svítí vesele dál.
Holt budu muset do palubky - zkontrolovat ty konektory...
Odpovědět

Zpět na „Seicento“