DISKUZE - Spotreba - MK2

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:No, řekl bych, že jde jen o tvůj psychologický klam. Jestli ten graf je od tvého motoru auta, tak to jen potvrzuje. U 4700ot/min žádný skok ve výkonu není vidět, naopak v té oblasti je pěkně plochá momentová křivka. Je to jen tvůj pocit.
Ja to myslel tak, ze pri 4700ot se dostava motor na svuj vykonovej vrchol a osciluje az do 6200 a pritom je krasne cejtit jak tahne. Je hloupost preradit v momente, kdy na danej kvalt zacina motor nejvic tahnout. To vsechno mam uz davno vyskouseny :) Nejlepsi je prerazovat tesne pred poklesem vykonostni krivky (cily nekde u 6200ot).
Patrik píše:Chiptuningu taky nefandím. Je to drahý, a pokud nemáš turbodiesel, tak ten efekt za ty prachy nestojí - raději bych si vybral model s výkonnějším seriovým motorem. (třeba 1.4 16V nebo 1.8 HGT :D )

Taky zastavam nazor, ze motor musi bejt uz od vyroby vykonej. Nez chipovat 1,2 tak sem si radsi rovnou koupil HGT. Pro me byla ale primarni mala pojistka a nizka spotreba.

PS: to neni diagnostika myho auta, ale bude moc se to lisit nebude.
Reklama
 

Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

No jak myslíš. Já mám jiný názor, který jsem si vytvořil ze svého praktického odzkoušení a teoreticky potvrdil z výkonových křivek pro tento motor. Tvůj názor ti neberu. A určitě si minimálně užíváš krásného zvuku, který 1.2 16V v těchto otáčkách má.

Jo a jestli tu má někdo 1.2 16V 85PS z Punta Mk1, tak tam vytáčení motoru do 6.200 otáček smysl má, tento motor má jinou výkonovou charakteristiku.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Patrik píše:No jak myslíš. Já mám jiný názor, který jsem si vytvořil ze svého praktického odzkoušení a teoreticky potvrdil z výkonových křivek pro tento motor. Tvůj názor ti neberu. A určitě si minimálně užíváš krásného zvuku, který 1.2 16V v těchto otáčkách má.
Vis co me taky ale napadlo? Ze ty vlastne mas 5ti kvalt, kdezto ja 6ti kvalt. Takze jiny zprevodovani bude hrat taky asi velkou roli ve vytaceni motoru...
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Tak se musim zase podelit o zazitky se spotrebou :) Zatimco sem v zime jezdil za 11-12km/l, tak ted kdyz je teplo a mela by spotreba klesnout (a navrch mam letni gumy), tak mi to ukazuje naopak jeste vic - 10,5km/l (=9,5l/100km) a nedokazu se dostat ani na 11 at jedu sebepomalejs :) Podle trechnicaku bych mel jezdit mesto za 8,1 a mimo mesto za 5,3. A to v recenzich dokonce pisou, ze s tim jezdily za 4,5...to by me zajimalo jak s tim jezdily :roll: Kdybych mel HGT, tak s tim budu jezdit tak za 15l :D
Nebo mam diru v nadrzi...
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Mám MK II 1.2 16V a po městě s tím jezdím za 7.2l A to ho nehoním.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

VOMIK píše:Mám MK II 1.2 16V a po městě s tím jezdím za 7.2l A to ho nehoním.
Tak ted sem s tim jel jako šnek (max 100km/h :D ) a kupodivu se mi tam na zlomek sekundy objevilo i 16km/l (jinak 14-15km/l). Ja snad jeste na stary kolena zacnu jezdit podle predpisu, abych usetril na benzinu... :D
poitromasoni
Fiaťák
Příspěvky: 190
Registrován: 29 lis 2005, 13:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od poitromasoni »

KUFI píše:
VOMIK píše:Mám MK II 1.2 16V a po městě s tím jezdím za 7.2l A to ho nehoním.
Tak ted sem s tim jel jako šnek (max 100km/h :D ) a kupodivu se mi tam na zlomek sekundy objevilo i 16km/l (jinak 14-15km/l). Ja snad jeste na stary kolena zacnu jezdit podle predpisu, abych usetril na benzinu... :D
takze jinak receno si delas z lidi prdel... :roll:
fiat marea weekend 1.9TD 55kw
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

poitromasoni píše:
KUFI píše:
VOMIK píše:Mám MK II 1.2 16V a po městě s tím jezdím za 7.2l A to ho nehoním.
Tak ted sem s tim jel jako šnek (max 100km/h :D ) a kupodivu se mi tam na zlomek sekundy objevilo i 16km/l (jinak 14-15km/l). Ja snad jeste na stary kolena zacnu jezdit podle predpisu, abych usetril na benzinu... :D
takze jinak receno si delas z lidi prdel... :roll:
Tak trochu :D
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

KUFI píše:
VOMIK píše:Mám MK II 1.2 16V a po městě s tím jezdím za 7.2l A to ho nehoním.
Tak ted sem s tim jel jako šnek (max 100km/h :D ) a kupodivu se mi tam na zlomek sekundy objevilo i 16km/l (jinak 14-15km/l). Ja snad jeste na stary kolena zacnu jezdit podle predpisu, abych usetril na benzinu... :D[/quote
Po městě 100km/h nejezdím.Né kvůli spotřebě.Sešlápnout pedál umí každej.
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

VOMIK píše:Po městě 100km/h nejezdím.Né kvůli spotřebě.Sešlápnout pedál umí každej.
Kazdej ne. Trebas žencký a stary páprdove se 120ítkama to neumej :D
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Ted sem se vratil z Eurofightera a celou cestu Plzen<-->Prágl sem to vetsinu casu rval mezi 150- 200km/h, abych otestoval spotrebu pri vysokych rychlostech. A zjistil sem, ze pri 180km/h ta 1,2 16V (6ti kvalt) si bere presne 10 litru. Coz je na tak malej obsah myslim velice pekny. btw - pri 160km/ h to zere 9,7l.
Jen tak pro zajimavost...s Dukátem 2,0JTD kdyz jedu 160km/h (maximum nez exploduje motor :) ), tak mam spotrebu mozna nakych 14-15 litrů...
btw - nakej perletove zelenej tuňák mk1 se mi u Berouna snazil ve 170km/h predject, tak sem ho z ty troufalosti hnedka vyléčil :D 8)
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

gratuluji ;-) me to papa dost mam tezkou nohu a radsi to ani neresim
Dodo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2006, 09:09

Příspěvek od Dodo »

Niekde som čítal,že pri jazde z kopca zo zaradeným chvaltom,vstrekovacia jednotka zastaví prívod paliva do motora a tým je spotreba nižšia ako keď je vyradený neutrál.Vtedy je motor udržiavaný na volnobehu.Môže to byť pravda?
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Dodo píše:Niekde som čítal,že pri jazde z kopca zo zaradeným chvaltom,vstrekovacia jednotka zastaví prívod paliva do motora a tým je spotreba nižšia ako keď je vyradený neutrál.Vtedy je motor udržiavaný na volnobehu.Môže to byť pravda?
Podle mojeho nazoru to pravda je :wink:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
KUFI
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 223
Registrován: 04 pro 2005, 20:57

Příspěvek od KUFI »

Dodo píše:Niekde som čítal,že pri jazde z kopca zo zaradeným chvaltom,vstrekovacia jednotka zastaví prívod paliva do motora a tým je spotreba nižšia ako keď je vyradený neutrál.Vtedy je motor udržiavaný na volnobehu.Môže to byť pravda?
Pri zarazeny rychlosti a sundany noze z plynu je uzavrenej privod paliva a spotreba se rovna nule.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“