HELP - výměna žárovky

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
gogino77
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 lis 2007, 14:10
Bydliště: Trenčín,sk

Příspěvek od gogino77 »

čaute fiaťáci.prosim poradte,aké žiarovky kupiť.nejake s bielym svetlom,ale aby aj nejaku dobu vydrzali.H7
Reklama
 

FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

nejlépe Tunsgram, já je koupil v Globusu, jedna stála asi +-200,- a svítí luxusně, nepoznám rozdíl oproti NightBreakrum :D a hlavně pořád svítěj. Osramky odešli po měsíci obě.

Mrkni na test, jinak táta má na Passatu Philips NightBreaker a svítí mu už rok a půl

http://data.idnes.cz/g/auto/infografika ... rovky.html
MK2 1.2
Obrázek
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Jj, OSRAM zrejme nejsou moc kvalitni, mam s nima stejne zkusenosti, mesic a konec.
Sel bych do Philipsu, ty mam uz skoro rok a jsou porad paradni.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Příspěvek od PuntoRacer »

zdravim vas..minule som zistil ze jedna parkovacka (konkr. lava predna nesvieti)...aka ziarovka tam ma ist a aka ma ist do stretavacich a dialkovych svetiel?chcel som si totiz minule kupit sadu nahradnych ziaroviek a pani v obchode ma zaskocila otazkou ci tam su H4 alebo nejake ine...ide o Punto r.v.98 MK1.prip. ake strasti ma cakaju pri vymene tej parkovacky?dakujem vopred
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od liborko »

PuntoRacer píše:zdravim vas..minule som zistil ze jedna parkovacka (konkr. lava predna nesvieti)...aka ziarovka tam ma ist a aka ma ist do stretavacich a dialkovych svetiel?chcel som si totiz minule kupit sadu nahradnych ziaroviek a pani v obchode ma zaskocila otazkou ci tam su H4 alebo nejake ine...ide o Punto r.v.98 MK1.prip. ake strasti ma cakaju pri vymene tej parkovacky?dakujem vopred
do punt MKI se davaly lampy buď na žárovky H4 (jedná parabola) nebo H1+H1 (dělená parabola),ale protože vidim že maš sportinga tak budeš mit určo H1+H1 :wink: strasti snad žádné přístup je tam dobrý a do parkovaček by měla přijit žárovka W5W :wink:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Příspěvek od PuntoRacer »

dakujem velmi pekne ... potom v obchode mam pytat ziarovky do svetiel s delenou parabolou H1+H1 ?
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

podle toho, jestli máš potkávačky a dálkové zvlášť, podívej se na světla zepředu se zaplejma potkávačkama a pak si k tomu pusť ještě dálkový, pokud dálkový svítí zvlášť, máš H1+H1, pokud svítí stejná žárovka, ale intenzivněji, ber H4
MK2 1.2
Obrázek
PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Příspěvek od PuntoRacer »

aha...dakujem...vyskusam to hned ked pojdem autom niekam
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Příspěvek od turbom »

Ahoj!
Nesviti mi zadni zarovka v osvetleni. Chtel jsem to vymenit, ale nejak se nezadarilo.
Pacil jsem, ale preci jen nevim jak a kde zabrat.
]Podle navodu nejsem take moc chytrejsi.
Ma jit oddelat ten kryt zarovek nebo to ma jit ven cele ?
Pripada mi totiz,ze to pruhledne cerveny kryt co prikryva zarovky je tam bud nalepeny nebo nalisovany, nechtle jsem pacit.
Ma to jit ven zrejme cele,ze?
kde a jak zabrat abych to neutrhnul?

Navod je tu, aleje tam houby videt
http://punto.mysteria.cz/osz.htm

Vypáčíme kryt 1 z vnitřního postranního obložení - vubec netusim kde to ma byt. Koukam,ze je to montovane asi zevnitr v interieru,ze? min ten kryt
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

turbom píše:Ahoj!
Nesviti mi zadni zarovka v osvetleni. Chtel jsem to vymenit, ale nejak se nezadarilo.
Pacil jsem, ale preci jen nevim jak a kde zabrat.
]Podle navodu nejsem take moc chytrejsi.
Ma jit oddelat ten kryt zarovek nebo to ma jit ven cele ?
Pripada mi totiz,ze to pruhledne cerveny kryt co prikryva zarovky je tam bud nalepeny nebo nalisovany, nechtle jsem pacit.
Ma to jit ven zrejme cele,ze?
kde a jak zabrat abych to neutrhnul?

Navod je tu, aleje tam houby videt
http://punto.mysteria.cz/osz.htm

Vypáčíme kryt 1 z vnitřního postranního obložení - vubec netusim kde to ma byt. Koukam,ze je to montovane asi zevnitr v interieru,ze? min ten kryt
... mas to tam pekne popsany ... takze otevres pate dvere a zevnitr
interieru mas takovy plastovy krytky ... ty vyloupnes ven a pod nima je
takova trubkovita matka ktera drzi zadni svetlo ... tu povolis (udelatko je
u razervy) a vytahnes zadni svetlo smerem ven ... pak uz jen par sroubku
a vymenis zarovku ... OK?
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
dj-jr
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 15 lis 2008, 12:51
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dj-jr »

Anduril píše:U leveho to jde dost blbe. Ja jsem musel povolit pojistkovou skrinku a pak opatrne vypacit/vyndat kryt svetla. Pristup tam je blby.

Kontrolka sviti, pokud ti nefunguji obrysova svetla (predni i zadni), brzdova svetla (krom tretiho) a zadni mlhovka.
Jestli ti to vsechno sviti, muze byt nektera zarovka uz nacnuta, pripadne ma spatny kontakt (je dobre vycistit vsechny patice/konektory u zarovek, prihnout kontakty atd.) nebo je nevhodna pro dane svetlo (viz manual a doporucene zarovky).
Jinak je celkem bezne, ze se kontrolka rozsviti pri brzdeni, obcas..

neviem ako je to mozne, mam punto 2, 1.9JTD a prave svetlo som menil uz niekolkokrat bez toho, aby som musel davat dole nieco ine okrem toho krytu na svetle...
Fiat Punto ll 1,9JTD 59KW / 80HP
http://www.italycarsclub.sk
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

ale ja jsem psal o levem svetle :) tj to na strane ridice...mozna to jde i bez sundavani pojistkove skrinky, ale je to jeste vetsi drbacka.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Re: HELP - výměna žárovky

Příspěvek od jonas1 »

HELP - vymena zarovky :lol:
Vcera jsem na popud rozsvicivsi se kontrolky zarovek na palubovce menil obrysovku (R10W) na zadnim svetle na strane ridice, ale po vymene mi stale zustala svitit oranzova kontrolka zarovek, co s tim? Dneska jsem svetlo odmontoval znovu, prostrikal kontakty, ale kontrolka sviti porad..prestane svitit jedine, kdyz seslapnu brzdu nebo rozsvitim vystrazny blinkry..
na zarovce neni primo oznaceni R10W, ale je to zadni 10W obrysovka, ma malinko nizsi patici a kulatejsi objimku - muze to byt tim, ze nejak nedoseda??
Dik moc;)
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: HELP - výměna žárovky

Příspěvek od onc »

jonas1 píše:HELP - vymena zarovky :lol:
Vcera jsem na popud rozsvicivsi se kontrolky zarovek na palubovce menil obrysovku (R10W) na zadnim svetle na strane ridice, ale po vymene mi stale zustala svitit oranzova kontrolka zarovek, co s tim? Dneska jsem svetlo odmontoval znovu, prostrikal kontakty, ale kontrolka sviti porad..prestane svitit jedine, kdyz seslapnu brzdu nebo rozsvitim vystrazny blinkry..
na zarovce neni primo oznaceni R10W, ale je to zadni 10W obrysovka, ma malinko nizsi patici a kulatejsi objimku - muze to byt tim, ze nejak nedoseda??
Dik moc;)
... pokud ti to nedela jina zarovka ta ta nova nema odber 10W ale nizzsi ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
jonas1
Fiaťák
Příspěvky: 128
Registrován: 13 pro 2007, 08:35

Re: HELP - výměna žárovky

Příspěvek od jonas1 »

Vsechny zarovky jsou OK..zkusim sehnat jinou R10W, tak uvidime..
Máte ho i v červené?
MK2 Sporting 1.2 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“