DISKUZE - Teplota motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od mad mike »

termostat kaput nebo vzduch v systému, a po ochlazení větrákem by voda studená určitě nebyla
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od Vencapunto »

waterford28 píše:
mad mike píše:termostat kaput nebo vzduch v systému, a po ochlazení větrákem by voda studená určitě nebyla
a termostat staci vymenit iba samotne to "telo" termostatu alebo aj ten obal co sa dava dole dvoma srobmi?? ved to, ze mne voda vrie,nemam ju studenu a ventilator toci ale zjavne zlym smerom ked ju neochladzuje.
Ventilátor ti odebírá teplo z chladiče a vhání do prostoru
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od ygzo »

Lebo ti mozno vodicka nevrie a ty si to len myslis. Cidlo teplomera moze byt vadne a ukazovat ti, ze voda je uz prilis horuca. To by ti ale aj kurilo vtedy a velmi dobre. Ked ti to ani nekuri, tak asi voda tepla nie je.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re:

Příspěvek od Anduril »

ygzo píše:
Anduril píše:ygzo: tohle mi posledni dobou zaclo taky delat. V patek jedu do servisu, chtel jsem vymenit termostat, ve fiatu mi rekli, ze se na to podivaji a podle potreby vymeni. Ale myslim si, ze je ten termostat spatny.
Daj potom vediet ci ti ho menili.
Ja som ho totiz minulu zimu uz menil, teda mam tam termostat jeden rok a uz zase blbne... Neviem ci som tam dal nejaku blbo znacku nekvalitnu alebo sa proste len pokazil.
Tak auto mam po servisu. Termostat je prej ok, byla netesnost mezi chladicem a hadici, unikala tam kapalina a zrejme se to zavzdusnovalo. Tak uvidim, jake to bude.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od ygzo »

Anduril píše:
ygzo píše:
Anduril píše:ygzo: tohle mi posledni dobou zaclo taky delat. V patek jedu do servisu, chtel jsem vymenit termostat, ve fiatu mi rekli, ze se na to podivaji a podle potreby vymeni. Ale myslim si, ze je ten termostat spatny.
Daj potom vediet ci ti ho menili.
Ja som ho totiz minulu zimu uz menil, teda mam tam termostat jeden rok a uz zase blbne... Neviem ci som tam dal nejaku blbo znacku nekvalitnu alebo sa proste len pokazil.
Tak auto mam po servisu. Termostat je prej ok, byla netesnost mezi chladicem a hadici, unikala tam kapalina a zrejme se to zavzdusnovalo. Tak uvidim, jake to bude.
Teraz neviem ci mam ist kupit novy termostat a vymenit ho, alebo skusat odvzdusnovat... Hmmm. Uz som bol skoro rozbehnuty kupit novy termostat.

Zeby zavzdusnenie mohlo robit taketo kolisanie teploty??? Neviem ci to akosi vysvetlit ako by ten vzduch taketo chovanie (kolisanie teploty) sposobil.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od Anduril »

No mne se to taky moc nezda, ale podle servisu je termostat ok. Uvidim, jak se to bude chovat. Zatim jsem s tim nejel delsi trasu, aby se to vubec nejak zahralo.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
mikmil
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 13 dub 2008, 13:38
Bydliště: Stupava

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od mikmil »

Tak jsem taky měnil termostat a je to o poznání lepší, dřív se to ohřeje a líp drží teplotu.
Když jsem se díval na starý, tak už blbě těsnil. Topí to taky líp, o dost.
Prentivně doporučuju měnit, já jsem zbytečně čekal. Za to pětilo to stojí.
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od Anduril »

No tak teplota beha stale, mozna ne tolik, ale na jednom miste to nedrzi.. :evil:
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
milanko
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 čer 2006, 17:14
Bydliště: Bratislava

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od milanko »

Ja som ho vymenil dnes a kuri ako divy. Nemozem mat pustene kurenie naplno, pretoze sa potom neda vo vnutri vydrzat :D
paulp
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 26 říj 2008, 14:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od paulp »

Zdravím Vás tu. Punto mi taky netopilo a tak jsem tu pročet kde co a udělal si závěr že by to mohl byt termostat. Dnes jsem ho vyměnil a auto topí jak divé !!! Doporučuji komu Punto netopí podívejte se na termostat. :D
strouha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 12 led 2009, 17:58

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od strouha »

Čau,
Mám Punto sx60,rv.1998,najeto 150 000 km.
Koupil jsem ho pred vánoci a teplota motoru se držela obyč na polovině..Před nějakou dobou mi to začalo stoupat a tak jsem s tím zajel do dílny.Tam zkontrolovali fridex, to bylo v pořádku,dále kontrolovali natlakování hadic z chladiče,ty byly měkké..Celý okruh se odvzdušnil a koupilo se nový čidlo termostatu...Už nevim co s tim může být :oops: :oops: :oops: :oops: ...Teplota se vyšplhá do třištvrťě a tam se drží,někdy se to i trošku přehoupne..

Poradí někdo prosim ? :-X
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od Vencapunto »

A máš to pořádně odvzdušněný? Taky sem se s tim trápil a nakonec to bylo špatně odvzdušněný
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od ygzo »

Aky je spravny postup ako to spolahlivo odvzdusnit?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
strouha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 12 led 2009, 17:58

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od strouha »

Odvzdušněný to je několikrát, topí to normálně po pěti km.., fakt nevim :-X.. kdyby to byla hlava, byly by tvrdý hadice protože by to tlakovalo.. fakt nikdo nevíte co jinýho s tim může bejt ? co čerpadlo ?
strouha
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 12 led 2009, 17:58

Re: DISKUZE - Teplota motoru

Příspěvek od strouha »

Jo a další věc co jsem zjistil dnes.. Když s teplotou do 3/4 zajedu do kopce a zastavím, nebo třeba i jedu, tak teplota klesne hned na polovinu a tam se drží... není to tedy ta vodní pumpa ?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“